Fudbaleri Zenita plasirali su se u osminu finala Liga Evrope nakon što su u revanš susretu pobedili Jang Bojse sa 3:1, što im je bilo dovoljno posle poraza od 2:1 u Švajcarskoj.

Danko Lazović

Utakmica je zbog velike hladnoće u Sankt Peterburgu pomerena za 17 časova, umesto prvobitno zakazanih 19 sati.

Loši vremenski uslovi nisu smetali gostima i u 21. minutu šokirali su domaće navijače i izabranike Lućana Spaletija preko Džemala koji je pogodio mrežu za 1:0.

Video gola

Ipak, Zenit je od tog trenutka započeo da igra prepoznatljivo uprkos brojnim izostancima u ofanzivnom redu, pa je Danko Lazović u pravo vreme, pred poluvreme postigao gol za 1:1.

U drugom poluvremenu prevagnuo je kvalitet ruskih bogataša i psihološki pad švajcarskog tima omogućio je Zenitu da evrogolom Semaka i Širokova stignu do pobede od 3:1 i plasmana u osminu finala.

Izvor: BlicSport