U Francuskoj je ovog vikenda odigrano jedanaesto kolo fudbalskog prvenstva.Najvažnije pobede zabeležili su PSG i Lil u derbiju kola protiv Liona.

Bordo za koji igra Vujadin Savić na svom terenu je neprijatno iznenadio i odigrao samo 1:1, sto ga ostavlja u donjem delu tabele.

Kan, Branka Lazarevića, je na svom terenu poražen od Monpeljea koji je ovom pobedom prišao vodećem PSG-u na samo tri boda, rezultat je bio 1:3.

Marsej je, posle šokantnog poraza u Ligi Šampiona od Arsenala u 91.minuti, sada rutinski savladao Ažaksio na „Velodromu“, a dvostruki strelac je bio Ajev.

Nansi je pobedio Nicu na svom terenu rezultatom 1:0, a za goste je Nemanja Pejčinović odigrao svih 90.minuta.

Sent-Etijen je slavio kao domaćin protiv Valensijena rezultatom 1:0 i zadržao svoje mesto na sredini tabele.

Soši i Evijan odigrali su dobar meč, domaćin je vodio do 90.minuta ali su gosti izjednačili i odneli bod sa ovog teškog gostovanja.

Okser je na svom terenu poražen od sjajnog Rena ove sezona, rezultat je bio 0:1, Ren je ovom pobedom ostao u gornjem delu tabele.

PSG je na svom terenu slavio protiv Dižona rezultatom 2:0, a oba gola postigao je ove sezone sjajni Nene.Ovom pobedom „Sveci“ ostaju lideri prvenstva, naročito posle poraza Liona u Lilu.

Kada smo već kod Liona oni su sjajno započeli meč na „Metropolu“ i poveli golom Brijana, međutim Lil je uspeo da izjednači do poluvremena da bi u drugom delu videli potpuno novu sliku i Lil je svoju nadmoć  krunisao sa još dva gola u mreži Loria, a stelci su bili Marko Baša i Kol.

Jedini meč bez pogodaka odirali su Lorijen i Tuluz, Pavle Ninkov je bio u starnoj postavi, ali nije tu ostao do kraja pošto je u 66.minutu dobio drugi žuti karton i morao je da napusti teren.

Autor: Nikola Mihajlović