Dvadeseto kolo francuske Lige 1 uglavnom je prošlo u znaku domaćina, pošto su gosti na devet utakmica uspeli da osvoje ukupno četiri boda. Prva utakmica Karla Anćelotija na klupi bogatog PSŽ-a prošla je baš onako kako su vlasnici želeli, pa su sveci, posle lake pobede nad Tuluzom, zadržali prvo mesto na tabeli.

PSŽ je bez većih problema slavio protiv Tuluza. Nene je, na asistenciju Biševca, u 38. minutu doveo Parižane u vođstvo. Početkom drugog poluvremena Pastore je udvostručio prednost, da bi Nene u 68. minutu, drugom golom na utakmici, okončao i poslenju neizvesnost oko konačnog ishoda ovog duela. Danijel Braten je, posle asistencije Pavla Ninkova, samo ublažio poraz Tuluza i postavio konačnih 3:1. Milan Biševac odigrao je 79 minuta za pobedničku ekipu, dok je na strani poraženih Pavle Ninkov na terenu proveo svih 90 minuta.

Ren je bio jedini gost koji je sa terena protivnika otišao sa čitavim plenom. Momci trenera Fredika Antonetija slavili su na stadionu Kaena i tako ostali na petom mestu, sa malim zaostatkom u odnosu na trećeplasirani Lil.

Derbi kola odigrali su Monpelje i Lion, a čovek odluke bio je vodeći golgeter lige Olivije Žiro, koji je u 62. minutu postigao jedini gol na utakmici. Poslednjeplasirani Ažaksjo bio je bolji od Oksera.

U jedinom meču odigranom u nedelju na „Velodromu“ u Marseju domaći tim je slavio protiv Lila rezultatom 2:0, a oba gola postigao je Remi u 61. i 83. minutu.