U Francuskoj PSG je nastavio da pruža sjajne partije,ovoga puta žrtva je bio Caen koji je sa „Parka Prinčeva“ ispraćen sa četiri gola u mreži, dok su „sveci“ loptu vadili iz mreže dva puta, tako da je konačan rezultat pobeda tima Milana Biševca rezultatom 4:2.

Ažaksio je na svom terenu čekao Bordo i nije mu ni malo bilo lako. Ekipa našeg Vujadina Savića, kome ovom prilikom čestitamo rođenje sina, slavila je rezultatom 0:2, a jedini strelac bio je Gufran.

Brest je na svom terenu lako savladao Lorijen, a konačan rezultat meča bio je 3:1.

Dižon i Marsej odigrali su sjajan meč koji je na kraju pripao gostima iz Marseja, a konačan rezultat bio je 2:3.Ipak Marsej je teško došao do pobede, a gol je postigao Dijara u 82.minutu.

Evijan je odlično odigrao u ovom kolu i na svom terenu savladao Okser rezultatom 3:1.

Monpelje je nastavio trku sa PSG-om i na svom terenu rutinski slavio protiv Nansija kome baš i ne ide ove sezone, konačan rezultat bio je 2:0.

Fudbaleri Liona su u derbiji Rone slavili protiv Sent-Etijena rezultatom 2:0 i tako nagovestili dobru formu pred nastavak takmičenja u Ligi Šampiona, strelci za Lion bili su Brijan i Gurkuf u poslednjih desetak minuta.

Nica, za koju je igrao Nemanja Pejčinović, odigrala je nerešeno 1:1 protiv Sošoa.

Pavle Ninkov nije bio u ekipi Tuluza na nedeljnom meču protiv Rena zbog crvnog kartona u prošlom kolu ali to nije smetalo igračima Tuluza da zabeleže pobedu protiv, ove sezone sjajne ekipe Rena, rezultat meča bio je 1:0.

Kolo su zatvorili Valensijen, koji nije baš u zavidnoj formi, i šampion iz prošle sezone ekipa Lila.Meč je bio pravi prvenstveni, ali na žalost navijača nije bilo golova, tako da je ovo kolo u Francuskoj zatvoreno rezultatom 0:0 u Valensijenu.

Autor: Nikola Mihajlović