Bivši i sadašnji reprezentativci Srbije nisu imali sreće ovog puta u Ligi šampiona.

Evo kakve su rezultate zabeležili klubovi srpskih fudbalera u utorak i sredu.

Mančester junajted                           2:2                                   Benfika

De Gea                                                                                                     Artur
Evra                                                                                                        Emerson
Ferdinand                                                                                            Luizao( od 58. Vitor)
Džons                                                                                                     Garsia
Berbatov                                                                                                 Alveš
Kerik                                                                                                      Aimar( od 83. Amorim)
Nani                                                                                                       Pereira
Jang                                                                                                       Rodrigo
Fabio(od 82. Smoling)                                                                   Gaitan (od 68. Matić)
Flečer                                                                                                   Garaj
Valensija (od 80. Ćićarito Ernandez)                                                         Vitsel

Stručni štab, igrači i navijači Mančester junajteda su očekivali tešku utakmicu protiv Benfike, ali su se potajno nadali pobedi. Ipak, neke želje ne mogu biti realizovane.
Za domaćine sve je krenulo naopako kada je u 3. minutu Jones postigao auto gol. Nebrojni navijači Benfike u tom trećem minutu „zaposeli“ su Old Traford gromoglasnim aplauzima.
Crveni đavoli su u nastavku pokušali da probiju odbranu Portugalaca što im je pošlo za rukom u 30. minuti kada se u strelce upisao pomalo zaboravljeni Dmitar Berbatov.
Drugo poluvreme počinje sa manjom inicijativom Junajteda, koji u 59. minuti stiže do vođstva – strelac je Daren Flečer. Gol Flečera izazvao je uzvike domaćih navijača na Teatru Snova koji su pomislili da je njihov klub osigurao tri boda. Da ne bude tako, potrudio se Aimar samo dva minuta kasnije i greškom odbrane domaćih postavio konačan rezultat – 2:2.
Nemanja Vidić zbog suspenzije (crveni karton na utakmici protiv Ocelua) se nije našao u dresu svog kluba, dok je u timu Benfike od 68. minuta igrao Nemanja Matić i do kraja utakmice solidno odigrao.

Statistika meča

CSKA Moskva                                        0:2                                 Lil

Gabulov                                                                                       Landreau
Ignashevich( od 75. Schennikov)                                                Debuchy
Berezutski                                                                                 Balmont
Love                                                                                          Gueye
Dzagoev                                                                               Sow  (od 74.Jeleń )
Nababkin                                                                                Hazard  (od 92.De Melo )
Mamaev                                                                                 Rozehnal
Cauņa (od 87. Serderov)                                                          Béria
Aldonin                                                                                    Chedjou
Berezutski                                                                                 Mavuba
Oliseh                                                                                     J. Cole (od 87. Payet)

Moskovljani su u ovoj utakmici potpuno pregaženi. Prvo poluvreme nije donelo neka uzbuđenja. Već na startu drugog, tačnije  u 49. minutu, Berezutski postiže auto gol i bude se francuski navijači na Lužnjiki stadionu. Overa rezultata i pobeda gostiju desila se u 60. minutu golom Sowa.

Napoli                                  2:1                                              Mančester Siti

De Sanctis                                                                                     Hart
Aronica                                                                                        Kompany
Kavani(od 83.Pandev)                                                        Zabaleta(od 85. Jonson)
Dossena (od 89.Fernandez)                                               Lescott
Maggio                                                                                        Milner
Campagnaro                                                                            Džeko (od 81. Aguero)
Hamšik                                                                                       Kolarov
Lavezzi                                                                                       Silva
Gargano                                                                                    De Jong (od 71. Nasri)
Cannavaro                                                                               Toure
Inler (od 59. Džemaili)                                                        Balotelli

Gazda Premijer lige, Mančester siti poražen u Napulju. Fudbaleri Napolija uspeli su da savladaju otpor Engleza, kojima nisu pomogli ni Džeko, Baloteli, Nasri, Aguero da poravnaju rezultat ili ga preokrenu u svoju korist.
Domaćini su u b17. minutu poveli golom Kavanija, a petnaestak minuta kasnije gosti su preko Balotelija izjendačili rezultat sa kojim se otišlo na pauzu. U drugom poluvremenu domaćin je na samom početku uvećao prednost, opet golom Kavanija i čuvao tu prednost sve do kraja utakmice.

Drugi rezultati:

Trabzonspor 1:1 Internazionale

Inter još jednom nije uspeo da zabeleži pobedu. Iako su poveli u 18. minuti, gosti nisu uspeli da sačuvaju tu prednost. Već nakon tri minuta, na semaforu je stajao rezultat 1:1. Strelac za domaćina bio je Hamit Altintop.
Svih 90 minuta u dresu Intera odigrao je bivši kapiten Srbije, Dejan Stanković.

Zenit 0:0  Apoel

Rusi i Grci podelili bodove. U utakmici Zenit – Apoel, nije bilo golova, ali je sudija Felix Brych podelio 6 kartona (po 3 na obe strane). U timu Zenita na klupi su bili i Luković i Lazović. Ovaj drugi je istrčao na teren u 87. minuti umesto  Shirokova.

Fejsa i Pantelić su bili na klupi Olimpijakosa u utakmici protiv Marselja koju je njihov tim dobio sa 0-1.

Čelzi Branislava Ivanovića poražen je na gostovanju kod Leverkuzena (2:1), a Srbin je igrao sve vreme utakmice i u 55. minuti je zaradio žuti karton!

Beli orlovi (M. Petković, foto: UEFA)