Fudbaleri Fiorentine su savladali Palermo sa 4:2 u veoma uzbudljivoj utakmici 25. kola Serije A, a čovek odluke je bio Adem Ljajić, koji je zaslužan za pobedonosne golove „viole“!

Adem Ljajic

Fiorentina je na put krenula praćena pričama o smeni trenera Siniše Mihajlovića, čija se klupa dodatno uzdrmala već u 7. minutu kada je Pastore doneo prednost domaćinu.

Radost zbog izjednačujućeg gola Đilardina iz 36. minuta nije dugo trajala, jer je Noćerino iskoristio novu nesmotrenost odbrane gostiju na samom startu drugog poluvremena, kada je glavom vratio vođstvo svom timu.

Golova nije bilo sve do ulaska Adema Ljajića, koji je 60-ak sekundi po izlasku na teren doneo promenu. Srpski reprezentativac je potvrdio sjajnu formu idealnim centaršutem, koji je u sopstvenu mrežu smestio Bovo – 2:2 u 78. minutu.

Lopta bi sigurno završila u golu i da Bovo nije intervenisao, jer je išla pravo na Đilardina, ali se Ljajić desetak minuta kasnije potrudio da upiše asistenciju i svom igraču.

Sjajno je prošao po boku, oslobodio se čuvara i perfektno uposlio preciznog Montoliva za vrednih 4:2.

Izvor: BlicSport