Mlada reprzentacija Srbije je odigrala 1:1 sa Danskom u Alborgu i obezbedili izgledne šanse da se nadju u baražu za Evropsko prvenstvo 2013. godine u Izraelu.

Nemanja Kojić je imao dve izgledne šanse u prvom poluvremenu, prvu u 21. minutu kada je izašao sam pred golmana Danske posle sjajnog pasa Luke Milunovića, ali je za malo bio ne precizan, a zatim posle manje od minuta je posle pasa Malbašića šutirao ali je golman Danske bio siguran.

U 36. minutu stigla je kazna, Simon Makienok je nadskočio Medojevića i preciznim udarcem savladao Aleksića koji je bio nemoćan.

Do kraja poluvremena su Danci potpuno kontrolisali igru.

U drugom poluvremenu izabranici Aleksandra Jankovića su krenuli visokim presingom na koji Danci nisu znali kako da odgovore, gotovo desetak minuta se lopta nalazila na polovini Danske.

Kada su uspeli da uhvate vazduh domaći su ponovo stekli kontrolu, pa je izgledalo da idu ka sigurnoj pobedi. Na kraju se ispostavilo da će nekoliko promašenih prilika skupo koštati tim mortena Vighorsta.

Ulazak Ninkovića umesto Kojića, Mudrinskog umesto Milunovića i Jojića umesto Despotovića uspela je da probudi uspavane Orliće koji su se do tada oslanjali na dosta neprecizne šuteve sa distance.

U 84. minutu udarcem sa nekih 25 metara, debitant na ovoj utakmici, Nikola Ninković je fantastičnom parabolom savladao golamana domaće ekipe.

Do kraja meča bilo je uzbudjenja pred oba gola, rezervistu Jojića je lopta pogodila u ledja na nekih desetak metara od gola Danske, a golman Aleksić je doživeo neprijatnu povredu pred kraj utakmice kada nažalost više nije postojala mogućnost izmene u našem timu, ali na sreću reprzentacija Srbije je ostala neporažena.

Prvi meč izmedju Srbije i Danske je odigran 12. oktobra 2011. godine u Kragujevcu, a završen je 0:0.