Protivnik „orlova“ u grupi D na predstojećem Mondijalu, reprezentacija Nemačke, odličnom igrom u drugom poluvremenu zabeležio je u poslednjoj proveri pobedu od 3:1 protiv Bosne i Hercegovine na prepunoj „Komercbank Areni“ u Frankfurtu. I pored terenske inicijative izabanici Joahima Leva, koji je na ovom meču izveo sastav: Nojer, Lam, Mertezaker, Fridrih (87′ Taski), Badštuber, Kedira, Trohovski (46′ Miler), Ozil (80′ Gomez), Švajnštejger (87′ Kros), Klose (46′ Kakau), Podolski (71′ Marin), nisu uspeli da postignu gol u prvih 45 minuta, naprotiv.

Grešku nemačke odbrane u 15. minutu iskoristio je najbolji strelac Bundeslige, Edin Džeko. Centarfora reprezentacije Bosne i Hercegovine lopta je pogodila u grudi posle intervencije Filipa Lama, prevarila Nojera i završila u mreži. Iskupio se kapiten „pancera“ lepim golom za izjednačenje na startu drugog dela igre. Izmene koje je Lev napravio u poluvremenu (Kakau umesto Klosea i Miler umesto Trohovskog) donele su veliku promenu na bolje Nemcima. Posle prekršaja nad Marinom Švajnštajger je najpre u 73. minutu golom iz penala doneo prednost svojoj ekipi, da bi isti igrač samo četiri minuta kasnije „reprizirao“ prvi jedanaesterac za konačnih 3:1 za Nemačku.

Aktuelni svetski prvak, Italija, nije se proslavio u pretposlednjoj proveri uoči Mondijala pošto je reprezentacija Meksika potpuno zasluženo savladala „azure“ sa 2:1 u meču odigranom u Briselu. Izabranici Marćela Lipija će „generalnu probu“ pred put u Južnu Afriku imati 5. juna, protiv Švajcarske. Ni evropski šampion, Španija, nije briljirao u meču protiv Južne Koreje pošto je „crvena furija“ do minimalne pobede došla tek u poslednjim minutima meča golom Hesusa Navasa. Priliku da poprave utisak Španci će imati 8. juna kada će odigrati poslednju prijateljsku utakmicu uoči početka Mondijala i to protiv Poljske.