Srrbija – Danska 3:2 (2:2)
Aleksić 23′, Đuričić 28′, Šćepović 57′ – Romer 15′, Kadri 45′

U-19 Evropsko prvenstvo Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu od 3:2 protiv Danske u 1. kolu kvalifikacione grupe 7 za Evropsko prvenstvo, koje će se od 18. do 30. juna održati u Francuskoj.

Izabranici Tomislava Sivića do trijumfa su došli golovima Danijela Aleksića, Filipa Đuričića i Marka Šćepovića, ali zasluge za pobedu idu na račun cele ekipe koja je dominirala tokom celog meča protiv vršnjaka iz Danske.

Ekipa Tomislava Sivica je ostvarila cilj i dobila tri poena na otvaranju Druge faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je iz pozadine dobro zapocela prvu utakmicu druge faze kvalifikacija za EP,pobedom nad Danskom od 3-2, u Halu,u Austrii.

Nakon prednosti Danske i njihovom dominacijom,postignutim golom Nikolaja Jorgensena,Srbija je uzvritila sa dva gola u roku od sest minuta,i to kapitena Danijela Aleksica i drugim,Filipa Djuricica.

Mada se Danska osecala opusteno I lagano,Marko Scepanovic je sat vremena pred kraj dao gol,i time Srbiji  omogucio siguran put za finale kvalifikacija  evropskog prvenstva(ispod 19 godina).

Danska se prerano radovala i nagradjivala Tomasa Dilejna,sto je uveo Jorgensena koji ih je u 15. minutu doveo do vodstva.Medjutim,poraz je ekipu Tomislava Savica podstakao i doveo do izjednacenja,golom Aleksica sa polovine terena.Uvodjenjem krilnog igraca Fiorentine,Adema Ljajica,Srbiji nije trebalo dugo da dodje do vodstva,Djuricic je dao gol prvaku Danske Nikolaju Larsenu sa osam metara.

Srbija je kontrolisala igru, ali su morali da se zadovolje neresenim rezultatom (2:2), kada je Baskim Kadri postigao pogodak iz igre par minuta pre kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Srbija je bila  dominantnija,preteci Danskoj.Sasa Markovic je dodao loptu Scepanovicu koji je pametno iskoristio i dao jos jedan gol  i tako su uspeli  da zadrze vodstvo do kraja.

”Bilo je jako vruce danas”,rekao je  Sivic,”Danska je bila jako dobro na pocetku ali mi smo bili bolji i zasluzili smo pobedu,iako nisam zaista zadovoljan igrom nasih.”

Sledeći meč na turniru u Austriji omladinska reprezentacija Srbije igra u četvrtak, 27. maja od 19.00 časova, protiv domaće selekcije, dok će poslednji meč „orlići“ odigrati u nedelju, 30. maja, protiv vršnjaka iz Švajcarske.