Ušli smo u još jedan vikend u kome su najzanimljivija fudbalska zbivanja bila u Bundesligi i Italijanskom super kupu. Neki od „Orlova“ su bili akteri mečeva dok neki zbog povrede nisu bili u prilici da debituju ove sezone.

Nemačka liga je startovala jučerašnjom utakmicom u kojoj je Borusija iz Dortmunda ugostila ekipu HSV iz Hamburga.

Rezultat ovog meča ni u jednom trenutku nije doveden u pitanje jer je prošlogodišnji šampion Nemačke, Borusija, diktirala tempo i držala meč u svojim rukama. U vodjstvo su došli već u 17. Minutu meča preko Groskrojca koji je i postigao gol za 3:0 u 48. Minutu. U medjuvremenu, u 29. Minutu, drugi gol za Borusiju je postigao mladi Gece posle odličnog duplog pasa sa Levandovskim. Konačan rezultat je postavljen u 79. Minutu kada je gostujuća ekipa postigla gol, a strelac je bio Teše.

Neven Subotić( Foto: Reuters)

Kod domaće ekipe nije bilo Nevena Subotića koji je meč propustio meč zbog manje povrede i očekuje se da će se uskoro vratiti medju startnih 11 ekipe iz Dortmunda.

Gojko Kačar nema problema sa povredama i samim tim se našao u startnoj postavi HSV-a. Imao je nekoliko šansi i dobrih proigravanja, u ovoj utakmici se ponovo našao na sredini terena svoje ekipe, ali je odbrana žuto-crnih bila izvanredna i sprečila da se postigne još koji gol. Kačar biva zamenjen u 73. Minutu upravo kasnije strelcom jedinog gola za ekipu iz Hamburga, Tešeom.

Gojko Kačar( Foto: Reuters)

Ekipa Štutgarta, za koju nastupa Zdravko Kuzmanović, ostvarila je najubedljiviju pobedu protiv prošlogodišnjeg polufinaliste Lige Šampiona, ekipe Šalkea.

Rezultat ove utakmice je bio 3:0, a strelci su bili: Kakau u 39. Minutu, Harnik u 56. Minutu i Okazaki u 89. Minutu. Naš reprezentativac je bio standardno medju startnih 11 ekipe Štutgarta i proveo svih 90. Minuta na terenu gde je kao i njegovi saigrači odigrao izuzetnu utakmicu u kojoj su zaslušeno trijumfovali.

Zdravko Kuzmanović( Foto: Reuters)

Prelazimo na Italijanske klubove koji su ovog vikenda odigrali Superkup Italije.

Duel izmedju Milana i Intera završen je rezultatom 2:1 i pored toga što je ekipa Intera imala prednost na poluvremenu od 0:1.

Bilo je govora o povredi kapitena reprezentacije Srbije, Dejana Stankovića, ali je on zaigrao u ovom meču i dao sve od sebe ali Milanski crveno-crni su uspeli da preokrenu meč u svoju korist.

Inter je došao u prednost posle izvanrednog slobodnjaka Veslija Snajdera u 22. Minutu i kao što rekosmo tim rezultatom se otišlo na pauzu. U drugom poluvremenu ekipa Milana je bila znatno ofanzivnija i to im se isplatilo. Izjednačujući pogodak delo je Ibrahimovića posle fenomenalne akcije Robinja i asistencije Sedorfa. Konačan rezultat je postavljen u 69. Minutu, a strelac odlučujućeg pogotka je bio, sve bolji i bolji, Kevin Princ Boateng.

Dejan Stanković( levo na slici; Foto: Reuters)

Spomenućemo na trenutak Belgijsku ligu, u kojoj se ponovo našao naš reprezentativac, samo ovog puta nosiće dres ekipe Anderlehta, Milan Jovanović. Milanje ovu tešku odluku doneo posle dosta razmišljanja i konsultovanja sa svojim agentom i svojom porodicom, a mi smatramo da je svakako ovo bolja solucija od Liverpula u kome su mu saopštili da ove sezone nebi imao puno prilike da zaigra. Želimo mu puno uspeha u svom novom timu!