Večeras su na programu bili prvih 8. mečeva 3. kola lige šampiona, i svakako je bilo za očekivati da će se u njima naći i neki od naših reprezentativaca.

Počećemo od utakmice, koja je prva bila danas na programu, u kojoj su snage odmerili CSKA iz Moskve i Trabzon. Na ovoj utakmici je u startnih 11. Moskovljana očekivano bio Zoran Tošić. Njegov tim je već u 29. minutu poveo preko Dumbie. Rezultatom 1:0 se otišlo na poluvreme. U drugom poluvremenu CSKA je potvrdio svoju dominaciju i u 76. minutu udvostručio prednost, a strelac je bio Kauna. U medjuvremenu Tošić biva zamenjen u 62. minutu. Njegov tim postavlja konačan rezultat ovog meča u 86. minutu, a strelac je ponovo bio Dumbia.

Zoran Tosic, Australija-Srbija, Melburn, 2011

Zoran Tosić (Foto: Reuters)

U grupi A Mančester Siti ugostio je Viljareal, a Aleksandar Kolarov se takodje našao medju 11 koje je Manćini odabrao za ovaj meč. Nažalost krenulo je loše za „nebesko plave“. Španci su došli u vodjstvo već u 4 minutu, strelac je bio Kani. Mačester Siti se posle ovog iznenadjujućeg gola gostiju trgao, ali je tek u 43. Minutu poravnao rezultat, a veliku zaslugu kod gola ima Kolarov jer je posle njegovog prodora i centaršuta Marčena loše intervenisao i loptu poslao iza svog golmana.  U drugom poluvremenu u 54. minutu Kolarov je stigao i da bude strelac, ali gol je bio poništen zbog ofsajd pozicije našeg reprezentativca. On je proveo svih 90. minuta na terenu, a Aguero je doneo pobedu Sitiju u 93. minutu za konačnih 2:1.

U grupi B u kojoj je i CSKA, u drugom meču ove večeri snage su odmerili Francuski Lil i Milanski Inter. Sada već bivši reprezentativac, Dejan Stanković meč je započeo sa klupe. Inter je došao u vodjstvo u 21. minutu preko Pacinija, i u tom trenu svi su pomislili napokon je to onaj stari Inter. Ovim rezultatom se otišlo na poluvreme. Stanković je ušao u igru u 67. minutu, zamenio je Snajdera verujemo iz taktičkih razloga. Inter je iskusno sačuvao prednost iz prvog poluvremena i nadamo se ovom pobedom započeo novi pobednički niz.

Dejan Stanković( levo na slici; Foto: Reuters)

Grupa C je za nas zanimljiva zato što u njoj igra Mačester Junajted čiji je kapiten Nemanja Vidić. Naš reprezentativac se posle duže pauze vratio na teren i zauzeo svoje mesto medju startnih 11 „crvenih djavola“. Gostovali su ekipi Ocelula i bili su favoriti u ovom meču. Na ovom meču prvo poluvreme nije bilo toliko zanimljivo jer su mreže mirovale iako se možda očekivalo da na semaforu gosti vode sa golom ili 2 razlike. Prednost Junajtedu doneo je Runi u 64. minutu iz jedanaesterca. Ipak samo 2 minuta nakon toga Vidić je morao u svlačionicu posle grubog starta i direktnog crvenog kartona. Bio je začudjen ovom odlukom sudije, ali svaka sudijska se mora poštovati. Mančester je potom izvršio par izmena zbog ovog crvenog kartona i skoncentrisao se na odbranu svog gola. Napomenućemo da se u ekipi Ocelula medju 11 našao i Milan Perendija(25 godine) nekadašnji fudbaler Partizana, ali ovu utakmicu neće imati u lepom sećanju jer je dobio crveni karton u 87. Minutu. Runi je u 89.minutu postigao svoj drugi gol iz jedanaesterca i postavio konačnih 0:2.

Grupa  u kojoj je Ajax iz Amsterdama bila je gost u Zagrebu ekipi Dinama. Miralem Sulejmani je kao ove sezone jedan od sigurnih startera ekipe iz Holandije, što je i u ovoj utakmici bio slučaj. Ajax je u prvom poluvremenu imao više šansi za pogodak, ali su mreže mirovale u prva 45. minuta. Zato se Ajax pobrinuo već u 49 minutu da ne budu bez golova i u ovom delu meča. Sulejmani je zabeležio asistenciju, a strelac je bio Burigter. Ajax nije posustajao, ali i Dinamo nije zaostajao. No Sulejmani(proveo svih 90. minuta na terenu) i drugovi su pobedu overili u 93. minutu strelac je bio Eriksen.

Miralem Sujemani, Ajaks

Sulejmani(Foto: Reuters)

Rezultati ostalih mečeva i tabele:

Grupa A:
Napoli – Bajern Minhen 1:1 (1:1), (Badštuber (ag) 39; Kros 2)
Mančester Siti – Viljareal 2:1 (1:1), (Kani 4; Marčena (ag) 43, Aguero 93)
Tabela: Bajern Minhen 7, Napoli 5, Mančester Siti 4, Viljareal 0
Grupa B:
CSKA – Trabzonspor 3:0 (Dumbia 29, 86, Kauna 76)
Lili – Inter 0:1 (0:1), (Pacini 21)
Tabela: Inter 6, CSKA 4, Trabzonspor 4, Lil 2
Grupa C:
Ocelul – Mančester junjted 0:2(0:0), (Perendija crven karton 87;Runi pen. 64, 89, Vidić crven karton 66)
Bazel – Benfika 0:2 (0:1), (Bruno Cezar 20, Kardozo 75)
Tabela: Benfika 7, Mančester junajted 5, Bazel 4, Ocelul 0