Ovog vikenda odigrano je 13.kolo Jelen SperLige u kome je Partizan slavio u „derbiju“ protiv Crvene Zvezde, na Marakani, rezultatom 0:2. U ostalim mečevima slavili su Vojvodina, OFK Beograd, Javor i Novi Pazar, dok su do jednog boda stigli Radnički i Jagodina, Borac i Rad, te Smederevo i Spartak.

Po očekivanju, najinteresantniji meč odigran je na Marakani.

Pored inicijative Crvene zvezde koja je trajala do 60.minuta, izabranici Roberta Prosinečkog nisu uspeli da zatresu mrežu Partizana, iako su imali čak i penal u 35.minutu, kada je Evandro pogodio stativu. Partizan je odigrao disciplinovao, opet prepustio Zvezdi da vodi igru i iz dva kontranapada zatresao mrežu Bajkovića. Prvi gol postigao je preporođeni Zvonimir Vukić, kada je promešao gotovo celu odbranu Zvezde, a drugi gol je delo sve boljeg Marka Šćepovića, koji je ovim golom doneo Partizanu jesenju titulu., i tako postavio konačan rezultat Crvena Zvezda – Partizan 0:2.

Ostali mečevi bili su u senci „derbija“ ali daleko od toga da nisu bili interesantni.

Javor je na svom terenu slavio protiv Hajduka rezultatom 2:1, dok je u meču iz Metalca i OFK Beograda slavio gost rezultatom 0:1.

Vojvodina je na gostovanju BSK-u u Borči slavila rezultatom 0:4 i tako nastavila sa dobrom igrom u ovom delu sezone.

Najveće iznenađenje u ovom kolu napravio je Novi Pazar koji je na svom terenu savlado Slobodi iz Užica rezultatom 4:0.

U nedeljnom programu na tri meča nije bilo pobednika, a nepopularnih o:0 bilo je na mečevima izmedju Radničkog i Jagodine, te Borca i Rada, dok je meč između Smedereva i Spartaka završen rezultatom 1:1.