Ovog vikenda počinje Nemački kup, prvo kolo u kome je nastupalo i nekoliko naših reprezentativaca i očekivano njihovi klubovi su osigurali plasman u narednu rundu.

Hsv iz Hamburga je gostovao kod nižerazrednog fk Oldenburg i ostvario očekivanu pobedu, ali ne ubedljivo kako su mnogi mislili, rezultatom 2:1. Ekipa Gojka Kačara je došla u prednost u 26. Minutu preko kapitena Hsv-a Haika Vestermana, koji je glavom savladao golmana Oldenburga. Nedugo zatim, u 34. Minutu, domaća ekipa je izjednačila i rezultatom 1:1 se otišlo na pauzu.

gojko kacar prvenac u hamburgu

Gojko Kačar, Foto: Reuters

Hsv je u drugom poluvremenu dodao gas i pogotkom Mladena Petrića u 72. Minutu došao do prednost od 2:1 što se kasnije ispostavilo i konačan rezultat ove utakmice.

Kačar je proveo na terenu 77. Minuta i solidnom partijom odigrao svoj prvi oficijelni meč ove sezone. Naš reprezentativac je nastupao u veznom redu, i bilo je primetno da se mnogo bolje osećao na tom delu terena nego prošle sezone kada je nastupao u zadnjem redu ekipe iz Hamburga.

Ekipa Štutgarta, za koju nastupa Zdravko Kuzmanović, je takodje obezbedila plasman u sledeće kolo Nemačkog kupa. Ekipa našeg reprezentativca bila je gost Nemačkog trećeligaša ekipe Vehen iz Visbadena.

Kuzmanović, Foto: Reuters

Kuzmanović se očeivano našao u stratnoj postavi i proveo svih 90.minuta na terenu. Njegova ekipa je došla u vodjstvo već u 5. Minutu, ali je domaća ekipa u 28. Minutu poravnala rezultat preko Zlatka Janjića, fudbalera sa naših prostora koji sada poseduje Nemačko državljanstvo.

Rezultatom 1:1 se otišlo na pauzu, posle koje je prvoligaš zaigrao znatno ofanzivnije, a za gol u 50. Minutu se pobrinuo upravo Kuzmanović koji je udarcem glavom savladao golmana domaćih posle asistencije Hajnala.

Upravo je ovaj gol bio i poslednji na ovoj utakmici i rezultatom 2:1 ekipa Štutgarta se plasirala u drugo kolo najmasovnijeg takmičenja u Nemačkoj.

Ekipa Borusije iz Dortmunda, za koju nastupa Neven Subotić, će takodje gostovati Nemačkom trećeligašu, ekipi Sandahuzena.

Neven Subotic, reprezentacija Srbije

Neven Subotić(desno), Foto: Reuters

Neven Subotić je već u generalnoj probi pred ovaj meč nastupao svih 90. Minuta u meču protiv Valensijena u Francuskoj u kojoj je njegov tim izvojevao pobedu od 1:0. Ovo spominjemo jer je Neven doživeo blagi potres mozga u prethodnom meču na kome je nastupao, ali očigledno su lekari tima iz Dortmunda zadovoljni njegovim oporavkom i smatraju da više ne postoji opasnost po njega i vratili ga u redove šampiona Nemačke.

Očekivano Neven je počeo meč prvog kola kupa Nemačke u kojem je njegov tim od prvog minuta stavio doznanja ekipi Sandhauzena da im neće dozvoliti bilo kakvo iznenadjenje u ovom meču. Već u 8. minutu su došli u vodjstvo preko Levandovskog i tim rezultatom se otišlo na poluvreme. Borusija je imala očigledno više od igre što se isplatilo u 56. minutu kada su poveli sa 2:0, a strelac gola je bio Kagava koji se takodje vratio posle duže pauze na koju je bio primoran zbog povrede. Konačan rezultat je postavio Levandovski svojim drugim golom na utakmici u 90. minutu za konačnih 3:0.

Subotić je proveo svih 90. minuta na terenu i ostavio utisak kao da nije ni bio na kratko odsutan zbog pomenutog potresa mozga. Nije imao puno posla jer je njegov tim diktirao tempo tokom cele utakmice, ali kada su bili blizu gola Borusije, naš reprezentativac je sa kolegama iz odbrane lako izlazio na kraj sa domaćim fudbalerima.

Napomenućemo da je došlo do par iznenadjenja u Nemačkom kupu: iz daljeg takmičenja izbačeni su prvoligaški klubovi Volfsburg od drugoligaša Red Bul Lajpciga rezultatom 2:3, zatim ekipa Verdera iz Bremena od nižerazrednog kluba Hajdenhajma rezultatom 1:2 iako je na poluvremenu imala prednost 1:0, dok je Bajer iz Leverkuzena morao u produžetke posle 3:3 u regularnom toku protiv domaće ekipe Dinama iz Drezdena. Svi su očekivali da će se igrači Bajera osvestiti u produžetku i postići gol za prolazak u drugo kolo, dogodilo se upravo suprotno i u 117. Minutu ekipa iz Drezdena im je priredila iznenadjenje i postigla gol za 4:3 i preokrenula kompletno rezultat od 0:3 na spomenutih 4:3 što ni najvatreniji navijači ekipe Dinama nisu očekivali u trenucima kada je vodila ekipa iz Leverkuzena.

„Orlovi“ polako ulaze u formu, pratimo svaki njihov potez na terenu i nadamo se da će ovako uspešno biti u sezoni koja je pred nama.

(Beli Orlovi, D. Jevremović; Foto: Reuters)