Srbija – Rusija 0:0

Fudbalska hala: „Manjež” u Minsku. Gledalaca: 1.000. Sudija: Viktor Šimusik. Pomoćnici: Aleksej Voitešonok i Sergej Žardecki (svi iz Belorusije). Žuti kartoni: Popadić, Stojanović (Srbija), Zobnin, Marazov (Rusija).

SRBIJA: Stošić, Popadić, S. Savić, Lazić, Nastić, Radaković, Pavlovski, L. Marković (od 59. Marinković), Meleg (od 56. Stojanović), Ninković (od 31. Georgijević), Ožegović.

RUSIJA: Leonov, Marazov, Ovsianjikov, Hamuha, Serašov, Zuev, Hamparcumjan, Žabkin (od 65. Čapela), Lobanov (od 59. Seredin), Zobnin (od 72. Panjukov), Serderov.

Remijem protiv Rusije kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u finale turnira u Minsku. Orlićima je posle pobeda protiv Ukrajine (3:1) i Moldavije (6:0) bio dovoljan nerešen rezultat za prvo mesto u grupi.

Utakmica je protekla u izjednačenoj igri. Prvu priliku imali su izabranici Milovana Đorića, Ninkovićev udarac, iz blizine, odbranio je golman Leonov. Rusi su uzvratili uoči odlaska na odmor, Serderov je pogodio stativu.

Malo je nedostajalo da Zabkin u 53. minutu matira naše nade. Istrčao je ispred Stošića, ali je poslao loptu pored stative. Ruski čuvar mreže, Leonov istakao se i u 68. minutu, odbranivši udarac Popadića. Najbolju priliku srpski kadeti prokockali su u poslednjim trenucima susreta.

U kontranapadu, četiri igrača Orlića bila su protiv jednog Rusa, međutim, spetljao se Dejan Georgijević, trostruki strelac na prethodnoj utakmici protiv Moldavije.

Protivnik Srbije u finalu (petak, 15,00) biće Belgija, koja je osvojila sedam bodova u konkurenciji Finske, Belorusije i Litvanije.

Izvor: zurnal.rs