Juče su odigrane utakmice osmine finala KUP-a. Četiri utakmice završene rezultatom 2:0.

Čukarički – Jagodina 0:2

Branilac trofeja, ekipa Jagodine je na gostovanju Čukaričkom ostvarila pobjedu za samo šest minuta. Prvi gol postigao je Lepović u 21. minutu, da bi u 27. minuti Arsenijević postavio konačnih 0:2. Možda su izvojevali pobjedu lakše nego što se očekivalo, ali to sad nije bitno. „Ćurani“ su u četvrtfinalu!

Spartak  -Napredak 2:0

Spartak je u Subotici savladao Napredak sa 2:0, a dvostruki strijelac bio je igrač koji je u igru ušao tek na poluvremenu –  Nosković. Prvi put je pogodio u 73. minutu, dok je drugi gol postigao u završnici utakmice.

Sloboda Point – Voždovac 2:0

Užička Sloboda Point je u osminifinala dočekala Voždovac i slavila sa 2:0. Oba gola su postignuta u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Žeravica i Pejović.

OFK Beograd – Jedinstvo Putevi 2:1

Gosti su poveli u 19. minutu golom Rokija Paunovića, ali se za pobjedu i radost domaćih navijača pobrinuo dvadesetogodišnji Paločević sa svoja dva gola. Prvi je postigao u 48. minutu, a drugi i pobjedonosni u nadoknadi izgubljenog vremena što je značilo da OFK Beograd ide u četvrtfinale.

Donji Srem – Borac 2:0

Borac iz Čačka je eliminisan u osminifinala, i to ponajviše svojim greškama. Prvi gol Marčete u 17. minutu posljedica je sudara golmana Perića i defanzivca Radanovića. Nakon njihovog pada, Marčeta je bez problema poslao loptu u gol i bilo je 1:0. Drugi gol je postigao Čordašić sa bijele tačke nakon što je Radanović skrivio penal.

Vojvodina – Novi Pazar 3:0 (penali)

Gosti iz Novog Pazara uspjeli su da ne prime gol tokom cijele utakmice, pa se pristupilo izvođenju penala. Više uspjeha imale su „Lale“. Golove sa bijele tačke za domaćina postigli su Vranješ, Škuletić i Tumbašević. Sa druge strane, fudbaleri Novog Pazara sa bijele tačke nisu uputili nijedan šut u okvir gola.

Radnički Niš – Partizan 0:3

Partizan je se u četvrtfinale plasirao pobjedom na Čairu sa 0:3. Crno-beli nikad nisu poraženi u Kupu kod Nišlija, i ovom pobjedom su napravili lijepu uvertiru pred Večiti Derbi. Radost navijačima Partizana donijeli su Luka u 8.minutu, te Ninković koji je bio dvostruki strijelac, u 49. i 73. minutu utakmice.

Crvena Zvezda- Radnički 1923 3:0

Šansi je bilo na obje strane, ali su se domaći igrači bolje snašli te, kao i Partizan slavili 3:0 pred Derbi.
Prvi gol za Zvezdu postigao je kapiten Milijaš u 9.minutu sa bijele tačke, zatim je Mijajlović u 56.minutu povećao rezultat na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Krneta u 89. minutu. Dovoljno za pobjedu i plasman u četvrtfinale.

Utakmice četvrtfinala biće odigrane 4. decembra.