Vodeći tandem nije pobedio, poredak prva tri nepromenjen. Lokomotiva se primakla najboljima.

Dinamo je odoleo u Sankt Peterburgu, odigrali su odlično protiv šampiona, mogli i do pobede, ali je u nekoliko navrata odlično intervenisao golman Šunjin.

Lomić na visini zadatka, na drugoj strani Luković je ušao u poslednjih pola sata, Lazović zamenjen u drugom poluvremenu.

CSKA je propustio šansu da se priključi lideru na vrhu. Igrali su Moskovljani samo 2:2 protiv Tereka, Tošić je igrao osamdeset minuta, solidno, učestvovao je u akciji kod gola Dumbije.

Rubin je savladao Spartak u Kazanju sa 3:0, Tatari su dominirali u nastavku, dok je Lokomotiva lako savladala slabi Tom. Tako su se „Železničari“ probili na četvrto mesto i imaju samo pet bodova manje od vodećeg Zenita. Meč je rešen nakon penala za Moskovljane i crvenog kartona za jednog od fudbalera iz Tomska.

Krila i Volga su odigrali bez golova, Đorđević standardan, Koroman ušao na poluvremenu, Muslinov Krasnodar je dobio Rostov sa 2:0. Igrali su odlično Anđelković i solidno Tubić.

Naljčik i Anži su podelili bodove, Amkar je pobegao ka sredini pobedom protiv Kubana. Đalović je postigao prvi gol za domaće.