Luković i Lazović sa Zenitom zadržali prvo mesto pred zimsku pauzu, Tošić završio na drugom mestu dok Marko Lomić sa Dinamom odmah iza njih…

Aleksandar Luković, Srbija-Gana

Aleksandar Luković

Zadnje kolo ove godine Ruskog šampionata odigrano je ovig vikenda. Luković i Lazović gostovali su kod Kubana i izvojevali nerešen rezultat 1:1 ali se ispotavilo da je to bilo dovoljno za prvo mesto. Denisov ih je doveo u vodjstvo u 28 minutu prelepim golom, a konačan rezultat je postao igrač domaće ekipe Traore iz jedanaesterca u 66 minutu. Luković je igrao kod Zenita i dobio žuti karton u 30 minutu, dok je Lazović ušao u igru u 77 minutu i odigrao nezapaženu ulogu.

Zoran Tošić nije nastupao na ovom meču za CSKA koji je gostovao kod Lokomotive iz Moskve i odigrao nerešeno 1:1. Domaći su poveli preko Ignjatieva već u 11 minutu. CSKA nije uspeo da nadje svoj prepoznatljiv ritam u prvom poluvremenu, već je tek u 64 minutu došao do izjednačenja preko Dumbie, a kasnije se ispostavilo i konačnog rezultata.

Marko Lomić i Dinamo iz Moskve ugostili su Spartak iz Moskve. Ovaj gradski derbi je takodje završen rezultatom 1:1. Marko se našao u stratnoj postavi Dinama i zaradio žuti karton u 37 minutu. Njgeova ekipa je do poluvremena u 39 minutu povela preko Kuranija. Spartak je zaigrao bolje u nastavku i stigao do gola u 57 minutu preko MekGedija.