U Rusiji su naši fudbaleri bili uspešni i zabeležili pobede sa svojim timovima i tako ustali u trci za prvaka ovog šampionata.

Ekipa Zenita za koju nastupaju Aleksandar Luković i Danko Lazović, gostovala je ekipi Rostova. Zenit, lider Ruskog šampionata, je bio favorit u ovom meču i to je dokazao već u prvom poluvremenu. U 9 minutu Dani je svoju ekipu u vodjstvo, dok je Luković iz jedanasterca u 15 minutu udvostručio prednost. Za prednost od 0:3 pobrinuo se Bukarov u 32 minutu i u tom trenu se već znalo ko će kao pobednik napustiti ovaj meč. Tek u drugom poluvremenu se ekipa Rostova osvestila i u 49 minutu preko Brakamontea smanjila na 1:3. Do kraja utakmice Zenit je zatvori sve prilaze ka svom golu i sačuvao prednost koja mu je donela veoma važna 3 boda u trci za titulu. Luković je igrao do 61 minuta i uz gol zabeležio asistenciju kod trećeg gola za svoj tim, dok Lazović nije ulazio u igru.

Drugoplasirana ekipa u Ruskom prvenstvu, CSKA, za koju nastupa Zoran Tosić, gostovala je Ruskom Mančester Sitiju, Anžiju iz Mahačkale. Anži je bolje otvorio meč i u 4 minutu došao u vodjstvo preko Etoa. Odgovor Tošićeveekipe je brzo usledio. U 24 minutu Dumbia poravnava rezultat. U 46 minutu isti igrač donosi prednost Moskovskim „Armejcima“, Vagner Lav povećava na 1:3 u 62 minutu.

Zoran Tosic, Juzna Koreja - Srbija 2-1, Seul, 2011

Zoran Tošić; Foto: Arhiva

Upravo nakon tog gola Tošić napusta igru u 64 minutu iz taktičkih razloga jer je cilj bio zadržati taj rezultat. Ipak CSKA nije posustao već u 8o minutu preko Dumbie ponovo postiže gol za 1:4, a Dzagoev u 82 minutu postiže i peti gol za svoju ekipu i donosi ogromnu prednost od 4 gola svom timu, 1:5! Anži je uspeo da se sabere u tim trenucima i skupi snage da ublaži poraz na 3:5 golovima Golende u 86 i 90 minutu ove utakmice.

Ekipa Dinama iz Moskve svoj meč igra sutra, a ugostiće ekipu Rostova od 20h. Očekujemo nastup Marka Lomića kao i u prethodnim mečevima.