Bivši selektor Srbije Siniša Mihajlović iz nacionalnog tima svoje zemlje ispraćen je kao loš fudbalski stručnjak posle neuspeha reprezentacije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo ali njegov novi klub kao da je sunce obasjalo od kada je srpski stručnjak stigao u Sampdoriju.

mihajlovic-sampdorija

U debiju Mihajlovića protiv Lacija Sampdorija je pobedu ispustila u samoj završnici utakmice i to četvrtom minutu nadoknade, gol za Sampdoriju dao je Sorijano u 67. minutu a izjednačio je Cana u 94. minutu.

Sledeća utakmica na klupi Sampdorije bila je veoma emotivna za Mihajlovića jer se igrala na Đuzepe Meaci protiv Intera. Sampdorija je uspela i tu da „izvuče“ bod. Inter je poveo u 18. minutu preko Guarina ali je Renan pred sam kraj utakmice (89′) doneo bod timu iz Đenove.

Posle dva velika boda protiv dve „jake“ ekipe Sampdorija se u ovom kolu sastala sa Katanijom, u Đenovi. Sampdorija je potpuno nadigrala goste sa Sicilije i pobedila 2:0. Prvi gol postigao je Eder u 54. minutu a konačnih 2:0 postavio je Gabijadini u 77. minutu.

Nenad Krstičić je dobio šansu u 57. minutu kada je umesto Pocija ušao u igru.

Sampdorija je ovom pobedom uspela da izađe iz zone ispadanja ali Mihin posao još nije završen s obzirom da imaju samo bod više od šesnaestoplasiranog Livorna.