Dušan Basta je doživeo preporod ove sezone, igra kao nikad do sad! Jednostavno – fantastično! Iz utakmice u utakmicu učvršćuje mesto u timu Udinezea, a dobio je i poziv v.d. selektora Srbije Radovana Ćurčića.
Ovog vikenda Udineze je igrao protiv Bolonje, a naš plavokosi reprezentativac je bio učesnik oba gola.
Kod prvog gola je fantastično predriblao većinu igrača Bolonje i nesmetano poslao loptu u gol, a onda je za overu pobede svog kluba, asistirao Floresu.

Za razliku od Baste i Udinezea, Stankoviću i njegovom Interu ne cvetaju ruže.
Bivši kapiten Srbije se vratio u tim Intera i igrao do 66. minuta, no nero-azuri su ponovo zabeležili poraz. Ovaj put od Napolija (1:0). Očito je da će nakon niza od 7 utakmica bez pobede, Inter potražiti novog trenera, jer ni navijača ni uprava nemaju više strpljenja za Ranijerija.

U derbiju Serie A, Milan i Juventus su odigrali nerešeno (1:1) s tim što je Milanu poništen gol. U protokolu „Stare dame“ ponovo nije bilo Miloša Krasića, koji nije uvršten na spisak Ćurčića za turnir na Kipru.

Novi reprezentativac Srbije, Matija Nastić odigrao je svih 90 minuta u porazu Fiorentine od Lacija, dok je Adem Ljajić igru napustio u pauzi utakmice.

Povratnik u redove „Orlova“, Boško Janković odigrao je svih 90 minuta u remiju Đenove i Parme.
Nenad Tomović je takođe proveo svih 90 minuta, ali u dresu Lećea koji je ostvario pobedu nad Kaljarijem u gostima (1:2).