Danas je na programu bilo 10. kolo Nemačke Bundeslige. Borusija iz Dortmunda posle poraza u ligi šampiona od Olimpijakosa svakako je želela pobedu u današnjem meču; Zdravko Kuzmanović se vratio na teren posle povrede; Ignjovski standardan u Verderu…

Počećemo od utakmice koja je odigrana juče izmedju Augzburga i Verdera iz Bremena. Već smo napomenuli da je za ekipu Verdera igrao kao i u prethodnim mečevima Aleksandar Ignjovski. Ovog puta se našao na sredini terena u ulozi zadnjeg veznog. Njegova ekipa je bila bolji rival u ovom meču. Imala je dosta prilika koje njihovi igrači nisu iskoristili i kako to biva, usledila je kazna. Igrači Augzburga su poveli u 49. minutu preko Belinghauzena. Za izjedančenje se pobrinuo Klaudijo Pizaro golom u 68. minutu posle takodje dosta propuštenih prilika. Kasnije se ispostavio da je u tom 68. minutu i postignut konačan rezultat ove utakmice. Ignjovski je odigrao svih 90. minuta i zabeležio još jedan solidan nastup, jer je bio jedan od fudbalera Verdera sa najviše kontakta sa loptom. Svakako budući selektor naše reprezentacije treba da obrati pažnju na ovog fudbalera jer on iz utakmice u utakmicu biva sve bolji i bolji…

Alksandar Ignjovski( Foto: Reuters)

Ekipa Borusije iz Dortmunda danas je igrala protiv Kelna i bila apsolutni favorit u ovom meču jer gosti nisu zabeležili pobedu na Vestfalen stadionu dugi niz godina. Neven Subotić se očekivano našao u startnih 11 iako je trener Borusije rekao i napravio par izmene u odnosu na meč protiv Olimpijakosa. Srećom to se nije odnosilo i na našeg reprezentativca. Njegov tim je odmah na početku utakmice , kojoj je bilo preko 80000 gledalaca, stavio svima doznanja da su zaboravili na poraz iz lige šampiona. Kagava je doveo “Milionere” u 7. minutu u vodjstvo, a Šmelcer je udvostručio prednost već u 25 minutu. Do kraja prvog poluvremena vidjen je još jedan gol u mreži Kelna, a za to se pobrinuo Levandovski u 44. minutu. Ni u drugom poluvremenu Borusija nije imala milosti. Gol za 4:0 delo je ponovo Levandovskog. Za “petardu” se pobrinuo Kel u 66. minutu. Subotić I drugovi su oduzeli gas posle ovog gola i mirno priveli kraju ovu utakmicu rezultatom 5:0.

Ekipa Štutgarta je imala nezgodno gostovanje u Nirnbergu. Radosna vest po trenera Štutgarta, Labadiju, je bila ta što je ponovo mogao da računa na Zdravka Kuzmanovića. On se oporavio od povrede koju je zadobio neposredno pred duel reprezentacije Srbije sa Italijom, i očekivano se našao u stratnih 11 u ovom meču. Njegov tim je loše otvorio utakmicu jer su domaći, ekipa Nirnberga, u 9. minutu preko Simonsa došli u vodjstvo. Štutgart je pokušao do poluvremena da poravna rezultat, ali se ekipa Nirnberga dobro branila. U 60. minutu je Štutgartu dosudjen jedanaesterac(diskutabilan), Kuzmanović je uzeo loptu u svoje ruke i sigurno realizovao ovaj penal i time vratio svoj tim u igru. Iako su napadali, u jednom prekidu i posle slobodnog udarca Nirnberg je uspeo da povede ponovo. Gol u 71. minutu za vodjstvo od 2:1 postigao je Volšid. Ipak Štutgart uspeva još jednom da izjednači u 84 preko Mace, ali ne I da preokrene meč jer je 2:2 bio konačan rezultat ovog meča.Zdravko Kuzmanović (Foto: Reuters)

Ekipa HSV iz Hamburga je danas od 18:30 ugostila Volfsburg. Očekivali smo nastup Slobodana Rajkovića i Gojka Kačara, pod novim trenerom Torstenom Finkom, i to se dogodilo. Nažalost utakmica je počela loše po tim za koji nastupaju naši reprezentativci. Volfsburg je poveo već u 1. minutu preko Mandzukića. HSV je pokušao da do kraja prvog poluvremena stigne do izjednačenja, ali su se gosti dobro branili i otišli na poluvreme sa golom prednosti. Rajković je u poluvremenu ostao u svlačionici zbog žutog kartona iz prvog poluvrmena i par oštrijih startova nakon dobijenog žutog. Kačar je takodje požuteo u 38. minutu. Trener nije hteo da rizikuje da ostane bez jednog igrača u polju. U 56. minutu je HSV napravio lepu akciju u kojoj je Kačar posle duplog pasa sa Gererom načinio asistenciju ka Petriću koji je lobom preko golmana izjednačio na 1:1. U 79. minutu Kačar biva zamenjen u igru je ušao Teše. Do kraja utakmice nije bilo više promena i rezultat je ostao 1:1.

A evo svih rezultata:

Augzburg: Verder 1:1 (0:0); (Belinghauzen 49; Pizaro 68)

Borusija Dortmund: Keln 5:0 (3:0); (Kagava 7, Šmelcer 25, Levandovski 44,50, Kel 66)

Nirnberg: Štutgart 2:2 (1:0); (Simons 9, Volšid 71;Kuzmanović 60, Maca 84)

Kajzerslauter: Frajburg 1:0 (0:0); (Šehtar 75)

Hofenhajm: Menhengladbah 1:0 (0:0); (Ibišević 56)

Herta: Mainc 0:0 (0:0)

HSV: Volfsburg 1:1 (0:1); (Petrić 56;Mandzukić 1)

Leverkuzen: Šalke 0:1 (0:0); (Farfan 82)

Hanover: Bajern 2:1 (1:0); (Abdelau 23, Pander 50; Alaba 83)

(Beli Orlovi, D. Jevremović; Foto: Arhiva)