Proteklog vikenda odigrano je nekoliko zanimljivih utakmica u kojima su klubovi naših internacionalaca zabeležili različite rezultate.
Pa krenimo redom!

ENGLESKA

strelac za Siti na utakmici protiv Blekburna, 1. 10. 2011.
Mančester siti je u subotu odigrao utakmicu protiv Blekburna na Ivud Parku, a najlepše iznenađenje za navijače Srbije, bio je svakako Stefan Savić. Doskorašnji član FK Partizan,  je na asistenciju Samira Nasrija u 87. minuti zatresao mrežu domaćina, samo 8 minuta nakon ulaska u igru! Aleksandar Kolarov je standardno dobro igrao svih 90 minuta.
Za ekipu Blekburna, svih 90 minuta na terenu je proveo još jedan reprezentativac Srbije – Radoslav Petrović, ali mu se nije posrećilo da postigne pogodak!

U subotu je slavio i gradski rival Sitija – Mančester junajted, ali u timu još uvek nema povređenog reprezentativca Srbije Nemanje Vidića.
Junajted je prilično teško savladao Norvič  sa 2:0 golovima Andersona i Velbeka.

Dobra vest za navijače crvenih đavola je da se u timu našao i Rio Ferdinand, a očekuje se i skoriji povratak Nemanje Vidića, koji je i ovu utakmicu pratio sa tribina.

Čelzi Branislava Ivanovića je savladao, ili bolje rečeno potopio Bolton sa 1:5.
Naš reprezentativac je u igru ušao tek u 53. minutu, ali je najzaslužniji što domaćini ove utakmice nisu postigli još jedan gol.
Srpski reprezentativac je u finišu utakmice izbacio loptu sa gol crte Čelzija, što su sudije priznale. Ipak,  usporeni snimak je pokazao da je lopta prešla liniju celim obimom.

Neuspeh u Engleskoj je dožive samo Nenad Milijaš sa svojim Vulverhemptonom koji je poražen od Njukasla sa 1:2.

ITALIJA

„Italijanski Srbi“ baš nemaju sreće. Ni treneri, ni igrači.

Ekipa Dejana Stankovića, poražena je na Meaci od Napolija sa 0:3.
Možda je neko i pretpostavljao da se neće nastaviti niz pobeda Ranijerija, nakon Lige šampiona, ali ovakav šok niko nije očekivao.
Tri gola u mreži Intera je previše, bez obzira na protivnika.

Inter - Napoli 0:3

Domaćini su se žalili na sudijske odluke, doduše s pravom, ali ih to ne opravdava za lošu igru koju su prikazali za svih 90 minuta.
Naš kapiten je u igru ušao u 61. minuti umesto Alvareza, ali ni on nije mogao pomoći neroazurima.

Ako se dan po jutru poznaje, onda je pred Interom teška sezona i loši rezultati.
Čini se da Forlan i društvo ne mogu da se uklope u tim, što se primjećuje i na tabeli (Inter je trenutno 16. na tabeli Serie A sa utakmicom više).

Ni Siniša Mihajlović nije imao puno sreće. Iako su igrali kući, igrači Fiorentine nisu uspeli da pobede ekipu Lacia i na kraju je konačan rezultat glasio 1:2 za Lacio.

Sa druge strane, Udineze Dušana Baste je najprijatnije iznenađenje u Serii A.
Ekipa iz Udinezea  je na početku sezone zabeležila tri pobede i dva remija, što im je bilo dovoljno za prvu poziciju u prvenstvu. Poslednja žrtva crno-belih momaka iz Udina je ekipa Bolonje.
Utakmicu su „presudili“ Beanatia u 29. i Di Natale u 72. minutu.
Dušan Basta je celu utakmicu proveo na terenu.

Večeras (20 sati i 45 minuta) se igra i derbi italijanske lige – Juventus Miloša Krasića će ugostiti aktuelnog šamiona, ekipu AC Milana.

Nadamo se da će naši reprezentativci u što boljoj formi dočekati nastavak sezone.

Beli Orlovi (M. Petković, foto: Getty)