Sinoć su odigrane dve utakmice osmine finala Lige šampiona. Milan je na svom stadionu pobedio Arsenal sa 4:0, dok je Zenit bio uspešniji od Benfike sa 3:2.

Iako je Benfika uspela da povede na stadionu „Petrovski“, domaćini im nisu dozvolili da odnesu bod iz Rusije.

Iako se igralo na -11, Benfika je uspela da već u 20. minutu povede golom Pereire. Domaćini se nisu dali i već nakon sedam minuta na semaforu je stajao rezultat 1:1 – strelac Širokov.

Na poluvreme se otišlo sa dva gola, tri žuta kartona i dve izmene.

Sredinom drugog poluvremena, tačnije u 71.minutu, viđena je majstorija domaćih. Keržakov je spasao loptu petom da ne ode u aut, dodao Bristovu koji je asistirao Semaku za 2:1.

U 87. minutu Kardozo se pobrinuo da lopta završi u mreži Zenita i da na stadionu proključa svih 20000 navijača -2:2.
Da svi bodovi ostanu u Sankt Petersburgu i da navijači na tribinama započnu slavlje pobrinuo se Širokov svojim drugim golom.

Na kraju 3:2, prednost za ruski klub pred revanš meč u Portugalu koji je na rasporedu 6. marta.

Na klupi Zenita bio je Aleksandar Luković, dok Danko Lazović nije bio u protokolu za ovu utakmicu.
Sa druge strane, u timu Benfike, celu utakmicu je odigrao Nemanja Matić.

Zenit: Ževnov, Hubokan, Lombaerts, Alveš, Anjukov, Širokov, Zirjanov (Semak od 46.), Denisov, Fajzulin (Rosina od 89.), Keržakov, Kanunjikov (Bistrov od 66.) – na klupi su bili još i Borodin, Luković, Čeminava, Huzsti (oni nisu ulazli u igru). Trener: Lućiano Spaleti

Benfika: Aretur, Emerson, Garaj, Luisao, Pereira, Vitsel, Matić, Sezar (Nolito od 76.), Kardozo, Gaitan (Vitor od 90.), Rodrigo (Aimar od 30.) – na klupi su još bili i Jardel, Saviola, Oliveira, Saviola (oni nisu ulazili u igru). Trener: Žorge Žesus.

(*statistika utakmice preuzeta sa sportal.rs)

BeliOrlovi.rs(M.Petković, foto: fc-zenit.ru)