Odlučujuću utakmicu za baraž EP, naši Orlovi su odigrali ispod proseka. Poraženi su od Slovenije sa 1-0 i još promašili penal!

11.10.2011.

Ne postoje reči kojima bi se opisao i opravdao večerašnji nastup reprezentacije Srbije! U odlučujućoj utakmici su pružili najmanje snage i volje za pobedom, što je na kraju rezultiralo porazom.

Selektor Petrović je na teren poslao Jorgačevića, Subotića, Kolarova, Ivanoivća, Vidića, Ninkovića, Tošića, Stankovića, Jovanovića, Petrovića i Mrđu, a još su igrali Pantelić (od 51. minuta ), Krasić (od  57. minuta) i Milijaš (od 72. minuta).

Upravo onda kada su na delu trebali da pokažu svu složnost i mogućnosti ekipe, Orlovi su uradili sve suprotno.
Bez konkretnog napada, rešenja …. Orlovi su delovali kao da prvi put igraju zajedno.
Jedina prava prilika za Orlove u prvom poluvremenu bila je u 38. minuti kada je Jovanović pokušao da šutira ka golu Handanovića, no zaustavljen je u kaznenom prostoru, ali penala nije bilo.

I taman kada se činilo da ćemo na poluvreme otići sa rezultatom 0-0, u sudijskoj nadoknadi Vršič je pogodio „nemoguće“ za 1-0, što će se kasnije ispostaviti i konačnim rezultatom.
Vršič je uputio loptu sa velike udaljenosti i lobovao sve igrače svoje i reprezentacije Srbije. Lopta je odskočila iza leđa Jorgačevića od stative i slavlje domaćih navijača je počelo.

11.10.2011.
Drugo poluvreme je počelo gore nego li i prvo. Petrović nije ništa menjao, ali je tim izgledao potpuno drugačije nego na početku utakmice!
U 63. minutu, najbolji igrač Srbije, Aleksandar Kolarov je izborio penal za svoju reprezentaciju, ali je Nemanja Vidić slabim šutem sa bele tačke samo loptu predao Handanoviću.
Postavlja se pitanje zašto je pored svih napadača i odličnih izvođača prekida u našem nacionalnom timu, upravo Vidić, štoper preuzeo ovu odgovornost? Da li je u pitanju nedostatak hraborosti ili ?
Pogledajte još jednom kako je to izgledalo!

Reprezentacija Srbije, tačnije Marko Pantelić je postigao gol u 77. minutu, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.
Naši su imali još jednu priliku iz kornera u 81. minutu, ali opet Vidić nije bio precizan, ovaj put glavom. Do kraja, napadači Srbije nisu iskoristili centaršut Kolarova i to je značilo kraj!
Srbija nije izborila baraž za EP! Naši reprezentativci čini se, nisu dali sve od sebe da pobede u ovoj utakmici, kako su obećavali.
Imali su i više nego dobre motive da učine sve za pobedu – ovo je treće uzastopno kontinentalno prvenstvo koje propuštamo, a sve su prilike da će se nakon ove utakmice oprostiti i Dejan Stanković od reprezentacije (trebali su odigrati ovu utakmicu iz sve snage bar zbog kapitena).

Nažalost, ništa se više ne može promeniti. Treba se okrenuti budućnosti, kvalifikacijama za naredno SP! Da li to učiniti sa ovim sastavom i selektorom?
Znamo da je u našoj kući fudbala tradicija da se selektor smeni nakon loših rezultata ekipe. Tako je bilo i sa Radomirom Antićem (iako je on izborio plasman na SP) i sa njegovim prethodnicima.
Ipak, navijači Srbije nakon ovog poraza ne traže samo odlazak selektora. Još jednom su poslali poruku i upravi da žele njihov odlazak.
Nakon poraza na društvenim mrežama i Internetu uopšte, navijači su širili poruke za smenu Karadžića i Petrovića, te povratak Antića.

U ovome će sigurno imati podršku predsjednika OKS, Vlade Divca koji je više puta javno govorio o želji da smeni predsednika FSS Tomislava Karadžića.

Da li će do toga doći ili će se i selektor i uprava svojevoljno odreći pozicija zbog ovako loših rezultata, saznaćemo u nekim narednim danima, nadamo se boljim za naš fudbal.

Ostaje žal za propuštenim prilikama, ali i nada da će neko novo sutra doneti procvat kako klupskog, tako i reprezentativnog fudbala u Srbiji.

Beli Orlovi (M. Petković, foto: Beta, Reauters)