Ženska A reprezentacija Srbije iznenadila je polufinalistu Evropskog prvenstva, selekciju Danske u Inđiji, odigravši 1:1.

Reprezentacija Danske je bila apsolutni favorit, ali se naše djevojke nisu predale. Opravdale su se kad je bilo najteže i nisu dozvolile Dankinjama da odnesu sve bodove iz Srbije.

Prve su povele reprezentativke Danske u 19. minutu. Akcija, centaršut sa lijeve strane, lopta u suprotan ugao i gol. Srtijelac je bila Harder.

Samo minut kasnije identična akcija Srpkinja. Za izjednačenje je pogodila Jelena Čubrilo.

Do kraja utakmice, golman Srbije Milena Vuković je bila fantastična, pa favorizovane gošće nisu uspjele promjeniti rezultat.

Naša selekcija je mogla do pobjede u 78. i 85. minutu, ali su njihove protivnice oba puta zaustavile akciju.

Srpkinje narednu utakmicu igraju u četvrtak, na stadionu FK Obilić sa početkom u 14.časova protiv Islanda.