Fudbaleri Srbije pobedili su Jermeniju sa 2:0 u prijateljskoj utakmici na Kipru, ali  igra Orlova može da napreduje.

Radovan Ćurčić je na teren poslao Kahirmana, Ivanovića, Subotića, Rajkovića, Kolarova, Petrovića, Kuzmanovića, Ninkovića, Z. Tošića, Jankovića i Markovića, koji su odradili svoj deo posla i najvažnije ostvarili pobedu.

Srbija je ovom pobedom prekinula niz od 4 poraza. Pobeda je značila svima, a posebno debitantima koji kako je viđeno u ovoj utakmici trebaju još da uče, ali imaju potencijal da budu vođe Srbije.

Srbija je bolje otvorila utakmicu,  pretili su Orlovi od početka, a već u 14. minutu su dobru igru pretvorili u rezultatsku prednost. Strelac je bio Kuzmanović.

U nastavku utakmice nije bilo previše opasnosti na obe strane, do 30. minuta, kada su srpski reprezentativci još jednom zatresli mrežu Jermenije. Ovoga puta je to bio Branislav Ivanović, kapiten Srbije koji je izabran i za igrača ove utakmice.

Nakon pauze, Srbija je na teren istrčala u istom sastavu, ali je koncentracija igrača veznog reda opadala, pa su oni najbiliži Kahrimanu imali previše posla na terenu.
Kako bi popravio igru Orlova, Ćurčić je posegnuo za izmenama. Prvi je u 59. minutu ušao Sulejmani umesto Tošića i vidno uneo razliku u igru Srbije. Ekipa je dobila svežinu, a svoje fudbalsko umeće fudbaler Ajaksa nije uspeo da kruniše golom. Nekoliko minuta po ulasku uputio je šut ka golu Meliksetijana, no lopta je završila pored gola.

U 70. minutu v.d. selektor Srbije napravio je dve izmene – Jovanović je ušao umesto Markovića, a Ignjovski umesto Petrovića. Na teren su još istrčali Tadić (75. minut umesto Jankovića), Ninkov (79. minut umesto Subotića) i D. Tošić (85. minut umesto Rajkovića).

Ipak, do kraja nije bilo promene rezultata. 2:0 za Srbiju! Rezultatski jako dobro, ali igrom ne tako zadivljujuće.
Bilo je primetno da su neki fudbaleri prvi put obukli dres Srbije, ali je izvesno da će ta „reprezentativna trema“ nestati u narednim utakmicama kada se očekuje da svi ti momci pokažu zašto nose dres Srbije.

Narednu utakmicu Orlovi igraju sutra potiv Kipra. Utakmica počinje u 15 časova po srednjoevropskom vremenu.