Fudbalski reprezentativac Srbije Neven Subotić pomogao je svojim pogotkom Borusiji da u Dortmundu napravi preokret i savlada goste iz Menhengladbaha sa 4:1.

Radost Subotića, Gecea i Humelsa posle jednog od četiri pogotka u subotu „Milioneri“ iz Dortmunda su bili u problemima u prvom poluvremenu jer je susret dve Borusije isprva bolje krenuo gostima, ali pogodak Rojsa nije previše uzdrmao domaćina. Subotić je neposredno pred odlazak na predah između dva poluvremena odlično reagovao na korner Gecea i golom doneo izjednačenje.

U nastavku se domaća Borusija raspucala, u strelce su se upisali Kagava, Gorskrojc i Barios pa je sa nova tri boda ekipa iz Dortmunda ponovo otišla na +7 u odnosu na Majnc koji je dan ranije savladao Nirnberg sa 3:0.