Odigrano je 14. kolo Premijer lige, a fudbaleri su bili raspoloženi, pa su tako na 9 utakmica postigli 30 golova.

Mančester siti    5   –   1    Norvič

Najviše golova postignuto je na utakmici Mančester Siti – Norvič – 6.
Trenutni lider je još jednom demonstrirao silu, dozvolivši protivniku samo jedan gol.
U sastavu ekipe nije bilo reprezentativac Srbije, Aleksandar Kolarov, ali su se njegovi drugovi potrudili da svojim navijačima prikažu prelepu utakmicu na gradskom stadionu u Mančesteru.

Da ne pričamo mnogo, statistika pokazuje kakav je odnos snaga bio na terenu:

Blekburn 4  –  2  Svonsi

Blekburn je ubeležio ubedljivu pobedu nad Svonsima, a sva četiri gola delo su Jakubua. Ipak, Blekburnu ne ide tako dobro kao u ovoj utakmici. Nalaze se u dnu tabele sa 10 bodova, samo bodom više od Boltona i Vigana. Ne ide ni Radoslavu Petroviću u ovom klubu. Reprezentativac Srbije je opet bio u protokolu, ali je utakmicu odgledao sa klupe.

Evo kako je ovaj meč viđen od strane statističara

Aston Vila   0  –  1  Mančester junajted

Branilac trofeja Premijer lige, Mančester junajted još jednom nije zadivio svoje navijače.
Na ne tako lakom gostovanju Aston Vili, „đavoli“ su uspeli da postignu samo jedan gol i to sredinom prvog poluvremena. Strelac je bio Džons.
Goste je od prvog do poslednjeg minuta predvodio Nemanja Vidić kao kapiten i u oceni navijača dobio je ukupnu ocenu 7.63 (najviše glasova imao je Džons – 8.0, zatim Nani – 7.86, pa Vidić sa već navedenih 7.63)

Njkasl  0  –  3  Čelzi

Londonski plavci tempiraju formu. Ovoga puta su kao gosti savladali Njukasl sa 0-3. Golovi su dela Drogbe, Kalua i Staridža.
Branislav Ivanović je svih 90 minuta odigrao prilično dobro, a evo kako utakmica izgleda okom statistike

Vulsi Nenada Milijaša su sa 2-1 savladali Sandrlend golovima Flečera u 73. i 81. minuti. Srpski reprezentativac je utakmicu proveo na klupi.

Beli orlovi (M. Petković, foto: premierleague.com)