U derbiju 13. kola Premijer lige na „Enfildu“ Liverpul igrao 1:1 protiv Sitija. Kolarov nije bio ni u protokolu.

Liverpool 1:1 Manchester City

Oba gola u ovom derbiju postignuta su u tri minuta. Prvo je Siti poveo golom Kompanija nakon kornera sa desne strane. Činilo se da Siti ide ka pobedi, no već u prvom napadu Liverpula Čil Adams je uputio loptu iz daljine, a Leskot nesretno skrenuo loptu u svoj gol i na semaforu je stajalo 1:1, 33. minut.

Domaći su do kraja uspeli da održe rezultat, i ostvarili niz od 10 utakmica bez poraza u svim takmičenjima. Siti je nakon poraza od Napolija u Ligi šampiona, zabeležio još jednu ne tako dobru partiju, iako su u Premijer ligi i dalje neporaženi.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov nije bio u protokolu za ovu utakmicu, a nemirni momak iz Sitija, Mario Baloteli zarado je u 83. minutu drugi žuti, pa ga neće biti na sledećoj utakmici Sitija protiv Norviča.

Chelsea 3:0 Wolves

Čelzi je na svom stadionu ostvario važnu pobedu nad Vulverhemptonom. Domaći su načeli mrežu Vukova već u 6. minutu. Na asistenciju Mate, Terry je pogodio za 1:0. Drugi gol je delo Sturridgea, a asistent je ponovo bio Mata u 29. minuti.

Dvostruki asistent na utakmici, Mata, upisao se u strelce na kraju prvog poluvremena na asistenciju Cola i stavio tačku na rezultat.

Srpski reprezentativac Bane Ivanović igrao je za domaće do 76. minuta kada ga je zamenio Bosingwa. Na terenu je bio još jedan reprezentativac Srbije, ali u dresu Wolvesa. Naravno, reč je o Nenadu Milijašu kojeg je u 37.minutu zamenio Ebanks-Blake.

Oba fudbalera (Ivanović i Milijaš) odigrali su prilično dobro.

Plavci se trenutno nalaze na petom mestu sa 25 bodova, jedan manje od Newcaslea

Chelsea (4-3-3): Cech; Ivanovic (Bosingwa 76), D Luiz, Terry (c), Cole; Ramires, Romeu, Meireles (Lampard 69); Sturridge, Drogba (Torres 76), Mata

Wolves (4-2-3-1): Hennessey; Zubar (Forde 75), Johnson (c), Berra, Elokobi; Henry, Milijas (Ebanks-Blake 37); Jarvis, Edwards, Ward; Fletcher (Guedioura 83).

Manchester United 1:1 Newcastle

Aktuelni šampion Engleske, Manchester United nije odigrao protiv Newcastlea kako su očekivale njegove pristalice.

Za ovakav rezultat, gosti mogu da zahvale fantastičnom golmanu Krulu koji je branio i nemoguće, posebno u drugom poluvremenu nakon isključenja Gutierreza (78. minut).

Prvi gol je postigao Hernandez u prvim minutama drugog poluvremena.

U nastavku su napadali i jedni i drugi, ali nisu imali uspeha da izjednače rezultat, odnosno uvećaju prednost.
Sve do 64. minuta!

Taj 64. minut je glavna tema nakon ove utakmice. Naime, u ovom „spornom“ minutu, Rio Ferdinand je u svom kaznenom prostoru oborio Ben Arfu. Nakon ponovljenog snimka lepo se vidi da je štoper Manchestera prvi stigao do lopte i izbacio je u korner, nakon čeka je Arfa udario u Ferdinanda i pao. To ipak nije video pomoćni sudija i svirao je penal za goste. Sa bele tačke bio je precizan Demba Ba i sve je bilo na početku.

Na kraju domaćima ostaje žal i pet bodova zaostatka za vodećim „građanima“, a gosti su trenutno 4. i imaju svega 2 boda zaostatka za trećeplasiranim Tottenhamom.

Bivši reprezentativac Srbije, Nemanja Vidić, odigrao je celi meč kao kapiten svog tima.

Stoke 3:1 Blackburn

Radoslav Petrović je proveo još jednu utakmicu na klupi. Njegov Blackburn je poražen na gostovanju kod Stokea, a kako rekosmo, popularni Raća je presedeo svih 90 minuta na klupi.

**Žigić spasio Birmingham od bruke

Kapiten reprezentacije Srbije, Nikola Žigić postigao je gol na utakmici Blackpool – Birmingham.

Gosti su poveli u 29. minutu, ali su pred kraj utakmice gubili sa 2-1. Da ne bude tako i da kući odnesu bod zlata vredan potrudio se Žigić, koji je kao rezervista pogodio u 87. minuti. Njegov Birmingham se sada nalazi na osmom mestu Championshipa i vodi bitku za povratak u PL.

Tabela (tim, broj odigranih utakmica, ukupan broj bodova)