Žarište engleske Premijer lige ovog vikenda je bilo  u Mančesteru. Gradski derbi Sitija i  Junajteda pamtiće navijači oba kluba još dugo.

Vidic i Kolarov

Neverovatan poraz crvenih đavola na ”Teatru snova” od čak 1:6. Prvi poraz još od 1930. godine sa 6 primljenih pogodaka na domaćem stadionu.

Srpski reprezentativac u redovima Junajteda, Nemanja Vidić utakmicu je pratio sa klupe u društvu Gigsa. Srbin u redovima Sitija, Aleksandar Kolarov, draž terena osetio tek u 90. minuti.

Pogledajte golove (strelci: Flečer – Baloteli  2 gola; Džeko 2 gola; Silva, Aguero)

Junajted je odigrao jako loše, ali ni Čelzi se ne može pohvaliti nekom igrom.

U malom lokalnom derbiju protiv  Kvins park Rendžersa, plavci su izgubili 1:0, i završili utakmicu sa 9 igrača(Bosvinga i Drogba pocrveneli).

Navijači KPR su na sve načine provocirali igrače Čelzija, a jednu takvu neprijatnost imao je i Branislav Ivanović. Prilikom izvođenja auta, lopta je bila kod protivničkog navijača. Navijač KPR je loptu bacio daleko od Baneta i rugao mu se zbog toga. Ipak, naš reprezentativac je ostao pribran i nije reagovao na ove provokacije.

Radoslav Petrović je poraz svog Blekburna od Totenhema (1:2) propratio sa klupe.

Vulverhempton Nenada Milijaša odigrao je 2:2 sa Svinseom. Naš reprezentativac je ušao u igru u 68. minuti, umesto Hamila.

Nikola Žigić je u utakmici protiv Bristol Sitija igrao od 75. minuta (umesto Krisa Vuda). U toj utakmici njegov Birmingem je pobedio sa dva gola Burke.

Beli orlovi (M. Petković, foto: arhiva)