U Italiji je igrano 12. kolo. Sve utakmice sem one u kojoj se sastaju Roma i Leće su završene.
Mi vam donosimo izveštaje sa nekih od utakmica.

Inter – Kaljari 2:1

Fudbaleri Intera su, čini se, počeli da shvataju veličinu problema u kojima su se našli zbog loše igre.
Dugo su grejali poslednje pozicije na tabeli. Naravno, nisu ovom pobedom skocili na visoku poziciju, ali su bar navijačima ulili nadu da će u budućnosti pružiti više borbe i otpora protivnicima.
Izabranici Klaudija Rinijerija postigli su u ovoj utakmici isti broj golova koji su postigli u dosadašnjem toku prvenstva.
„Spasioci“ u ovoj utakmici bili su  Tijago Mota i Kutinjo, a solidnu partiju pružio je i bivši reprezentativac i kapiten Srbije Dejan Stanković koji je odigrao svih 90 minuta. Počasni gol za Kaljari postigao je Larivej u 89. minutu.

Parma – Udineze 2:0

Udineze je u zabeležio tek drugi poraz ove sezone.  Ovoga puta koban protivnik bila im je Parma, koja je golovima Bijabijanija i Đovinka, kako rekosmo nanela tek drugi poraz Udinezeu u ovoj sezoni. Svih 90 minuta odigrao je i Dušan Basta.

Juventus – Palermo 3:0

Fudbaleri Juventusa su furiozno savladali Palermo na svom terenu sa 3:0.  Domaćini nisu hteli da puste po četvrti put Palermo da ode iz Torina neporažen, pa su se potrudili da im daju što više golova.
Strelci su bili Pepe, Matri i Markizo. Srpski reprezentativac Miloš Krasić nije bio na terenu, ali ni na klupi. Da li je i to povod za priču o njegovom skorom odlasku iz „Stare dame“?