U Ukrajini je ovog vikenda na programu bilo zadnje kolo jesenjeg dela sezone. Kahriman ponovo odličan u pobedi svog kluba; Ninković ponovo nije igrao.

Miloš Ninković

Damir Kahriman je gostovao ekipi Obolona. Naš reprezentativni golman se našao standarno na golu Tavrije i bio skoro perfektan u ovom meču. Domaći Obolon je poveo u 18 minutu preko Mandzuka, ali to vodjstvo je kratko trajalo. Već u sledećem napadu u 19 minutu preko Šnajdera Tavrija dolazi do izjednačenja. Do poluvremena su Kahrimanovi saigrači uspeli da postignu još 2 pogotka. U 35 minutu strelac je bio Kaliničenko, a Šnajder je u 37 minutu zabeležio svoj drugi pogodak. Tavrija je u drugom poluvremenu zaigrala opreznije i sačuvala rezultat sa poluvremena za pobedu od 3:1. Ovom pobedom su se zadržali na 6 mestu, a bod ih deli od 5 mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Miloša Ninkovića ponovo nije bilo u sastavu Dinama. Njegov tim je imao teže nego očekivano gostovanje kod ekipe Karpata. Mučili su se igrači Dinama i u prvom i u drugom poluvremenu. Nizale su se šanse, a oni su tek uspeli da postignu jedini gol u 88 minutu. Strelac ovog gola za pobedu od 1:0 bio je Ideje glavom posle centaršuta. Ovom pobedom su igrači Dinama obezbedili sebi jesenju titulu prvaka.