Mančester Junajted – Čelsi 3:1 (1:0)
Valensija 41′, Ernandez 76′, Berbatov 90′ – Kalu 83′

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su 18. trofej Komjuniti šilda i tako prvi u sezoni posto su pred 84.623 gledaoca na Vembliju savladali aktuelnog prvaka, Čelsi sa 3:1.

Mančester Junajted, koji je na ovom meču sa kapitenskom trakom predvodio Nemanja Vidić, poveo je u finišu prvog poluvremena, posle akcije u tri poteza. Skols je pronašao Runija, ovaj centrirao u šesnaesterac gde je Valensija bio brži od svojih čuvara i zatresao mrežu.

I u nastavku su „crveni đavoli“ bili za nijansu bolji, a vođstvo su povećali u 76. minutu, kada je novajlija Ernandez bio na pravom mestu da završi akciju Valensije.

Strelac jedinog gola za Čelsi bio je Salomon Kalu u 83. minutu. Tačku na meč stavlja Berbatov u drugom minutu nadoknade vremena, lepim lob udarcem.

Bio je ovo drugi uzastopni Komjuniti šild u kojem su se sastali Čelsi i Junajted, a ’crveni đavoli’ su se Čelsiju osvetili za poraz od pre godinu dana.

Iako je Ser Aleks Ferguson tokom utakmice promenio dva igrača u odbrani, Nemanja Vidić je ‘kapitenski’ odradio svoj posao, i, pored odličnog Van der Sara, bio je najzaslužniji što Čelsi nije postigao više golova. Sa druge strane, iako je Čelsi primio tri gola, Branislav Ivanović je takođe bio odličan tokom svih 90 minuta u sastavu londonskih ‘plavaca’.

Branislav Ivanovic, Celsi

Oba menadžera su pomalo kombinovala sa startnim postavama, ali je ipak viđen veoma dobar, takmičarski fudbal, i ako je suditi po ovom meču, sledi sjajna sezona u Premijer ligi.

Utakmicu na Vembliju pored kapitenske trake Nemanje Vidića, obeležio je gol mladog Meksikanca Havijera Ernandesa na debiju za Junajted, ali i fantastični Pol Skols. 35-godišnii fudbaler odigrao je utakmicu bez greške, delio je lopte saigračima tokom celog meča kao rukom, i bez dileme je igrač utakmice.

Zanimljivo je da su reprezentativci Engleske iz oba kluba, kao i selektor Fabio Kapelo, koji je prisustvovao utakmici, „nagrađeni“ salvom zvižduka navijača na Vembliju.

Engleski šampionat počinje 14. avgusta. Junajted u prvom kolu dočekuje povratnika u najviši rang Njukasl, a Čelsi ekipu Vest Bromvič Albiona.