U meču 36. kola Premijer lige, Mančester junajted je savladao tim Čelzija sa 2:1.

Vidić i Chicarito

Ovim porazom, Čelzi je srušio nade o šampionskoj tituli!
Tim Aleksa Fergusona je poveo već u prvoj minuti, a strelac je bio Ćićarito Ernandez.
Odlična igra karakterisala je tim sa „Old Traforda“ i u nastavku, a nagrada za to je došla u 23. minutu, kada je loptu iza leđa Čeha poslao Nemanja Vidić. I do tada uzavreli „Old Traford“ je ekspolodirao od ovacija Vidiću i drugovima!

U drugom poluvremenu gosti su krenuli ofanzivno, ali nisu imali previše rešenja kako proći pored Vidića i Ferdinanda. Tek u 69. minutu gosti su iskoristili svoju priliku i smanjili rezultat na 2:1, kasnije će se ispostaviti i konačanim rezultatom. Umalo je Bane Ivanović bio strelac tog pogotka. On je nadskočio nad odrambenim igračima Junajteda, zahvatio loptu glavom, ali u mrežu ju je poslao Lampard.

Ipak to je bilo sve što su izabranici Karla Anćelotija mogli da urade u ovoj, možemo reći odlučujućoj utakmici.

Junajted sada ima 6 bodova „viška“ ispred Čelzija, samo dva kola pre kraja kada će igrati protiv Blekburna u gostima, odnosno Blekpula kod kuće.

Kao što smo rekli u najavi ovog meča, jedan Srbin će biti šampion! Sada je jasno da je to Nemanja Vidić, ali takođe, možemo biti ponosni i na Branislava Ivanovića koji je pružao odličnu igru kako u ovoj tako i u proteklim utakmicama za svoj klub, ali i reprezentaciju.

Junajted je ovom pobedom nastavio da potvrđuje dobru formu pred finale Lige šampiona! Nadajmo se da će reprezentativac Srbije i kapiten Junajteda i u tom takmičenju biti pobednik!

(Beli Orlovi, foto: manutd.com)