Fudbaler Mančester junajteda Vejn Runi postigao je prva dva, a Nemanja Vidić treći gol u pobedi nad Aston vilom od 3:1, dok je Arsenal preokrenuo protiv Evertona i na kraju slavio sa 2:1. Ekipu Čelsija probudio je dolazak Fernanda Toresa pošto su bili ubedljivi u duelu sa Sanderlendom (4:2) dok su VBA i Vigan odigrali 2:2 u 25. kolu Premijer lige.

Nemanja Vidic slavi gold za Junajted

Mančester slavi povratak Vejna Runija na stare staze. Neumoljivi egzekutor mnogih akcija Junajteda iz prethodnih godina tražio je sebe u proteklih nekoliko meseci, a ako je suditi po utakmici sa Aston vilom, izgleda se i pronašao.

Runi je već u prvom minutu meča sjajno prihvatio dugu loptu Edvina van der Sara i sa prepoznatljivom lakoćom je zatresao mrežu Breda Fridela. Fridel je na ovoj utakmici ušao u istoriju Vile kao nastariji igrač svih vremena koji je sa 39 godina i 259 dana igrao na jednom meču Premijer lige.

Junajted je imao inicijativu tokom čitavog prvog poluvremena a odbrana na čelu sa Nemanjom Vidićem nije imala puno posla. U samom finišu prvog dela igre, Runi je na pas Nanija precizno savladao Fridela za 2:0 i najavio trijumf.

Jeste Vila preko Benta u 58. minutu smanjila prednost „đavola“ ali je Vidić tada preuzeo stvari u svoje ruke i posle lepog proigravanja Runija potvrdio je dominaciju vodećeg tima Premijer lige.

Izvor: Blicsport