Juče su odigrane dve utakmice 12. kola engleske Premijer lige, a u jednoj od te dve učestvovao je i Nikola Žigić sa svojim Birmingemom.

Naš napadač je bio starter na meču protiv Stouka, ali ni to nije pomoglo da njegov tim odnese sva tri boda.  Domaćini su poveli u 44. minutu, a svoju prednost su uvećali u 72. minutu igre.

Poslednjih 20ak minuta donelo je dosta uzbuđenja na ovom meču. Prvo je Žiga asistirao  Fehriju za 2:1, a u 74. minutu na semaforu je stajao rezultat 2:2, strelac je bio Džerom.

Do kraja meča Birmingem nije uspeo da održi bod iz ovog meča, ali ni da stigne do novog poravnanja nakon što je Stouk u 85. minutu postigao i treći gol, ovog puta preko Vejtheda.

Ovaj poraz je unazadio Žigića i njegov tim za jedno mesto na tabeli i sada su 16.