Fudbaleri engleskog lidera Čelzija poraženi su na gostovanju kod Birmingem sitija sa 1:0(Li Bojer u 17. minutu). U tom meču su se susreli srpski reprezentativci Nikola Žigić i Branislav Ivanović i ispunilo se ono što je Žiga rekao nakon meča sa Bugarima da će on da slavi.
U meču je Čelzi ima više šansi i čak 11 puta šutirao ka golu Birmingema, ali domaćinu su bila dovoljna samo dva šuta za pobedu. Uprkos ovom porazu Čelzi je i dalje prvi, ali se izjednačio sa Mančester junajtedom.

Junajted je na svom terenu slavio protiv Vigana sa 2:0. Strelci su bili Evra i Ćićarito. I u ovom meču kapitensku traku crvenih đavola nosio je Nemanja Vidić, koji nije imao puno posla sa napadačima Vigana. Ova pobeda Mančester Junajteda i poraz Čelzija izjednačili su ih po bodovima na tabeli, ali je klub iz Londona i dalje lider zbog bolje gol razlike.

Od ostalih naših reprezentativaca treba napomenuti da je Nenad Milijaš igrao za Vulahempton od 26. minuta, ali njegov tim je ipak poražen od Blekpula, dok se Milan Jovanović nije našao ni na klupi Liverpula koji je sa 3:0 pobedio Vest Hem