BeliOrlovi.rs > Aleksandar Janković > KRAJ! Orlovi remijem završavaju kvalifikacije

Fudbaleri Srbije remijem protiv Ukrajine su završili kvalifikacije za EURO 2020.

Kvalifikacije za najveće evropsko fudbalsko takmičenje nacionalnih timova je zvanično završeno, bar što se tiče reprezentacije Srbije. Rezultat ne tako dobar kako se, možda, očekivalo – Srbija je završila kao treća u grupi, posle Ukrajine i Portugala.

Iza reprezentativaca nije lak period, puno varnica, nesuglasica i promena je bilo na terenu i oko terena. Sve se to, želeli oni ili ne, odrazilo na njihovu igru i rezultat. Kvalifikacije su donele i promenu selektora, uigravanje novih taktika, povratak nekih igrača…. Konačan rezultat srpska javnost ocenjuje kao loš, pokazala je to i publika praznim tribinama najevećeg beogradskog i srpskog stadiona!
Večeras, Portugal je slavio nad Luksemburgom 2:0. Ronaldo je u najdražem dresu postigao 99.gol i tako Srbiju poslao da kartu za EURO traži u baražu!

Da je moglo bolje, moglo je! Uvek i svuda je to moguće, ali nije sve tako crno i izgubljeno!

Šansa za plasman našoj reprezentaciji ostaje kroz baraž Lige nacija, a po završetku preostalih utakmica, znaće se sigurni protivnici izabranika Ljubiše Tumbakovića. Baraž će biti odigran krajem marta naredne godine, a žreb za isti je u petak u Nionu. Norveška ili Škotska se izdvajaju kao mogući protivnici po trenutnom stanju.

U poslednjoj utakmici ovih kvalifikacija, Orlovi su na stadionu Rajko Mitić odmerili snage sa timom Andreja Ševčenka. I vodili do 90. minuta, a onda u sudijskoj nadoknadi došla je vest o rezultatu Portugal – Luksemburg, Orlovi kao da su stali, što gosti koriste za konačnih 2:2.

Srbija je u ranoj fazi utakmice stvorila šansu i povela!
Tadićev šut u osmom minutu Matvijenko dočekao rukom u petercu, pa je sudija pokazao na belu tačku.
Već minut kasnije na semaforu „Marakane“ stajalo je 1:0 – siguran izvođač penala bio je Dušan Tadić.

Bila je to prva prilika izabranika Ljubiše Tumbakovića za gol u ovom delu igre koju su realizovali na najbolji način. U nastavku su pokušali Mitrović i Tadić, ali fudbaler Ajaksa nije najbolje prihvatio loptu i poslao ju je u gol-aut.
Nastavak utakmice kontrolisali su gosti i u 33. minutu uspeli da ubace loptu u mrežu Predraga Rajkovića. Strelac je bio Jaramčuk i na odmor se otišlo tim rezultatom, uprkos novim pokušajima i šutevima gostiju ka golu Srbije.

U pomalo nezanimljivom drugom poluvremenu, sevnula je bomba Tadić – Mitrović! Minut 56! Tadić sa ivice šesnaesterca šalje hirurški precizan pas za Aleksandra Mitrovića koji je bio pred golom protivnika i poslao mrežu u gol! Za svoj 34. reprezentativni gol.

U 62. minuti Tadić je poslao loptu za Radonjića, ali Matvjenko je stigao da reaguje ispred srpskog fudbalera i sprečio ga da uputi bolji šut.

Do kraja su odbrane obe selekcije uspele da odole napadu protivnika i taman se činilo da će trud Srbije biti nagrađen.. Početkom sudijske nadoknade u Beogradu, završena je utakmica Luksembur – Portugal rezultatom 0:2, Orlovi ostaju bez šanse za direktan plasman… Sekunde neopreznosti, korner za Ukrajinu u poslednjem minutu nadoknade i gol za 2:2…