BeliOrlovi.rs > Dušan Tadić > Kapiten Ajaksa krenuo po rekorde (VIDEO)
Na startu ove sezone zadužio je kapitensku traku i krenuo po rekorde.

A ko drugi do Dušan Tadić!

Amsterdam mu vidno prija! Srpski fudbaler je u prošloj sezoni sa Ajaksom osvojio naslov u nacionalnoj ligi Holandije, a uz to su igrali polufinale Lige šampiona. Ostao je zapamćen i njegov gol Real Madridu, a sa dobrim igrama srpski fudbaler nastavlja i ove sezone.

Na otvaranju sezone Ajaks je neočekivano remizirao sa Viteseom 2:2, a četvrti gol na tom susretu postigao je kapiten Tadić.

U drugom kolu, ovog vikenda Ajaks je deklasirao Emen sa 5:0, a srpski as upisao asistenciju i gol.
Kapiten Kopljanika je u 27. minutu servirao loptu za Van de Beka, a onda je sredinom drugog poluvremena pogodio za 3:0.

Samo su Litmanen i Krojf ispred njega

Teren je na meču sa Emenom napustio u 72. minutu, ali dovoljno da krene u borbu za rekorde velikih zvezda Ajaksa.
Naime, Tadić je ovim golom postao treći igrač holandske lige koji je bio strelac na 11. uzastopnih utakmica na domaćem terenu.

Prva dva mesta rezervisana su za Jarija Litmanena (Finska) koji je 1994. godine postizao golove na 12 utakmica u nizu.
Strelac na utakmici više i trenutni rekorder je Johan Krojf koji je svoj uspeh sa golovima na 13 uzastpnih utakmica postavio 1967. godine.

Tadić je stigao u Ajaks prošlog leta. U prvoj sezoni postigao je 38 golova i upisao 24. asistencije. U ovoj sezoni upisao je dva gola čime je zaokružio skor – 40 golova na 60 utakmica!