BeliOrlovi.rs > Highlights > „Orlovima“ bod protiv Portugala!
Fudbalska reprezentacija Srbije osvojila je bod na gostovanju Portugalu u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020, meč je završen rezultatom 1:1.

Srbija drugu utakmicu za redom igra bez poraza – pre nekoliko dana remi protiv Nemačke i večeras u duelu sa aktuelnim šampionom starog kontinenta!

Naša reprezentacija je otvorila utakmicu šansom, Rui Patrisio nokautirao Gaćinovića za penal i realizaciju Dušana Tadića već u 7.minutu igre! Tim golom momka koji je dominirao svojim idejama i razigravanjem igrača u nastavku, Srbija je zadala težak udarac Ronaldu i društvu!

Pokušavali su sa svih strana izabranici Fernanda Santoša da izjednače, ali Marko Dmitrović je na sve to imao odgovore!
Drugi hendikep za domaćina desio se u 30.minutu kada je Ronaldo zbog povrede zadnje lože morao da napusti teren!

Izlazak Ronalda kao da je dao oduška „orlovima“. Njihovu neopreznost, sjajnim šutem na koji ni Dmitrović nije mogao reagovati, iskoristio je Danilo u 42.minutu! Spektakularan šut domaćeg defanzivca i Portugal je stigao do izjednačenja – 1:1!

Portugal je nastavio sa napadima na gol Srbije i u nastavku prvog poluvremena, uzvraćali su i igrači Mladena Krstajića ali nijedan tim nije došao u vođstvo do sudijskog zvižduka za pauzu!

Iz dešavanja u prvom poluvremenu izdvajamo i povredu Mijata Gaćinovića. I on, kao i Ronaldo povredio se u trku. Činilo se da će uspeti da nastavi susret, ali u 21. minutu Krstajić je bio prinuđen na izmenu. Priliku je dobio Nikola Radonjić!

Drugo poluvreme bez golova na obe stane!
Dobrom prilikom u šesnaestercu domaćina
Darko Lazović je otvorio ovaj deo igre!

Uzvraćali su domaćini ofanzivno ali Dmitrović se i u ovoj deonici istakao kao najbolji igrač! Sergej Milinković – Savić se uključio u igru reprezentacije umesto Ljajić, Živković zamenio Lazovića, ali nisu „orlovi“ uspeli da naprave razliku.

Portugal će pamtiti 72.minut utakmice i spornu odluku glavnog sudije. Rukavina je u prostoru Dmitrovića igrao rukom, Marčinjak dosudio penal. Usledio je protest srpskih igrača, a nakon razgovora sa pomoćnikom, Poljak je promenio odluku i dosudio loptu za Srbiju!

Usledili su zvižduci sa tribina, ali i Pepeovo pripovedanje sudiji po završetku susreta.

Portugalci su iskoristili pet minuta nadoknade pred golom Srbije, imali dva kornera, šuteve bez preciznosti da ugroze „srpsku jedinicu“! Pepe je poslednji zapretio golu Srbije, ali je taj udarac glavom završio pored gola.

Požutio je krajem utakmice Dušan Tadić koji je i u ovom delu utakmice bio raspoložen i imao nekoliko dobrih udaraca. Pre kapitena, žuti karton su zaradili i Mladenović i Spajić.

Portugal – Srbija
Sudac: Marciniak S. (Pol), Stadion: Estádio da Luz (Lisabon
Portugal: Patrisio – Kanselo, Pepe, Dijas, Gerero – Karvaljo, Danilo, Bernardo Silva – Ronaldo(od 31.Pizi), Souza(od 57. A. Silva), Rafa Silva(od 84. Guedes)

Srbija : Dmitrović – Rukavina, Milenković, Spajić, Mladenović – Maksimović – Lazović(od 69. Živković), Gaćinović(od 21. Radonjić), Tadić, Ljajić(Milinković-Savić) – Mitrović

„Orlovi“ su uoči otvaranja kvalifikacijama odigrali prijateljsku utakmicu sa selekcijom Nemačke i ostavili su sasvim solidan utisak, na kraju je bilo 1:1.

Sa druge strane, ekipa selektora Fernanda Santoša je remizirala, bez golova, na svom terenu protiv Ukrajine.