BeliOrlovi.rs > Highlights > "Orlovi" u Ligi B : Živković s tri asistencije odveo Srbiju kod Nemačke i Hrvatske!
Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Litvaniju 4:1 (0:0) u šestom kolu Lige nacije, čime je ostvarila plasman u B diviziju novoformiranog UEFA takmičenja.

Prvo poluvreme – Gosti bili željni dokazivanja, „orlovi“ u nekoliko situacija opasni, prečka spasila našu selekciju, Srbija – Litvanija 0:0

„Orlovi“ su u beloj opremi dočekali Litvance koji su izabrali poptuno crvenu kombinacihju, a inicijativa naše selekcije krenula je od prvog sekunda, dok je kontrola lopte bila otežavajuća zbog loših vremenskih uslova u Beogradu.

Rasterećeni gostujući igrači pokazali su želju za dokazivanjem, bez obzira na to što im rezultat apsolutno ništa nije značio, ali očigledno da ostave dobar utisak u našoj zemlji jeste, dok je sa druge strane Srbija laganim ritmom tražila rupe u odbrani protivnika.

Naši su pokušavali da probiju kroz sredinu, međutim, duge lopte su često bile presecane od štoperskog tandema gostiju, Srbija je kontrolisala igru, ali Litvanija uspevala preko Černiha najčešće da pripreti golu Rajkovića, međutim, bez porevelike opasnosti.

Iako su „orlovi“ kružili oko šesnaesterca ekipe Edgarasa Jankauskasa, to ipak nije stvaralo mnogo posla Šetkusu, dok je najopasnija šansa bila kada je Rodić probio po desnoj strani i probao da proigra Ljajića na 11 metara koji nije stigao na ubačenu loptu, igrao se 20. minut.

Saša Lukić je lako mogao da donese Srbiji prednost u 26. minutu, kada je gotovo identična akcija kao gore navedena prošla kroz kazneni prostor Litvanije, a igrač Torina je slabo šutirao po zemlji, pa je lopta završila u rukama golmana gostiju.

Nekoliko desetina sekundi nakon tog napada, Petravičijus je namučio Rajkovića koji je morao da interveniše zbog udarca sa oko 16 metara, a odmah nakon toga je Ljajić iskosa sa desne strane posle utrčavanja neprecizno gađao gol Šetkusa.

Januševskis je mogao nakon pola sata igre bez problema da matira Rajkovića. Dobio je loptu u srcu šesnaesterca, centriranu loptu prosledio posred gola, a onda je čuvar mreže Makabija iz Tel Aviva najpre zakačio rukom, a ona završila na prečki.

Do kraja poluvremena rezultat se nije menjao, a po nekoliko poluprilika na obe strane zatvorile su zanimljivih 45 minuta u Humskoj.

Drugo poluvreme – Rapsodija „orlova“, pogađali Prijović, Mitrović, Ljajić, ali i jedan autogol na našu sreću, Srbija – Litvanija 4:1

Mijat Gaćinović je posle prvih 45 minuta ustupio mesto Aleksandru Prijoviću, videlo se da je Krstajić rešio da po svaku cenu napadne tri boda, pa i sa ta „famozna“ dva napadača o kojima se često priča u našoj javnosti.

Ipak niko od dvojice golgetera nije bio deo velike šanse u 47. minutu. Živković je izveo korner, poslao loptu skroz na drugu stativu, a do nje nije stigao na vreme Rodić koji se uključio iz drugog plana.

Nakon što je Rukavina namučio Šetkusa, lopta je završila u uglu, Andrija Živković je ponovo preuzeo odgovornost, izveo korner i servirao Milenkoviću. Isprečio se Žulpa koji je nesrećno glavom poslao loptu u svoju mrežu čuvajući Milenkovića i Srbija je povela sa 1:0.

Da su ambicije naših momaka da udvostruče prednost porasle, pokazao je i potez Aleksandra Prijovića koji je u 57. minutu sjajno šutirao levom nogom, a zaustavila ga je stativa.

Ipak, u narednom napadu, na centaršut Rukavine, Mitrović je nadvisio svoje čuvare u srcu šesneasterca i glavom došao do 23. gola u dresu Srbije i izjednačio se sa Draganom Džajićem, na 11. mestu večne liste strelaca.

Litvanci su u 64. minutu preko Petrevičijusa došli do trećeg gola u Ligi nacija. Černih je umakao Rodiću, utrčao u kazneni prostor i poslao loptu ka Rajkoviću koji je loše intervenisao, a na nju je na trčao Petrevičijus i plasirao je od stativu u mrežu.

Da je izmena za drugog ofanzivca bio pravi potez, dokazao je Prijović koji je uspeo u 71. minutu da potvrdi trijumf Srbije i postavi 3:1.

Međutim, nije mnogo prošlo, a munjevit solo kontranapad izveo je Ljajić, koji je sve okončao lobom sa oko 18 metara, a golman Šetkus nije uspeo pri istrčavanju da uradi apsolutno ništa – 4:1.

To je ujedno bio i konačan rezultat, a naša selekcija se sa prvog mesta C divizije, grupe 4, preselila u viši rang, a žreb za to takmičenje je krajem 2019. godine.

Srbija – Litvanija 4:1 (0:0)

Stadion: „FK Partizan“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Kristo Tohver (Estonija). Strelci: Žulpa 51 ag, Mitrović 58, Prijović 71, Ljajić 74 (Srbija) – Petravičijus 64 (Litvanija).

Srbija: Rajković – Rodić, Veljković, Milenković, Rukavina – Lukić (od 77. Fejsa), Maksimović – Gaćinović (od 46. Prijović), Živković, Ljajić (od 82. Aleksić) – Mitrović.

Litvanija: Setkus – Slavickas, Janusevskis, Girdvainis, Baraviskas – Žulpa (od 87. Jankauskas) – Kazlauskas (od 58. Šernas) , Vorobjovas (od 69. Matulevičijus), Sirgedas, Petravičus – Černih.