BeliOrlovi.rs > Highlights > Srbija ispratila Litvaniju sa 4:1! (VIDEO)
Fudbaleri Srbije pobedom su se vratili u kvalifikacije za EURO2020! Stara mušterija, reprezentacija Litvanije ispraćena je sa Marakane rezultatom 4:1.

Srbija je večeras dočekala Litvaniju na stadionu Rajko Mitić, ali bez publike zbog suspenzije za susret sa Crnom Gorom u Ligi nacija.

U odnosu na meč protiv Ukrajine, startni tim je „pretrpio“ neke izmene. Mitrović je zaigrao od početka umesto Prijovića, Gaćinovića je zamenio Lukić. Rukavina se priključio odbrani, a Maksimović ostao sam na centru bez Ljajića. Ispred su Tadić, Kostić i Lukić, a u napadu pored Mitrovića je Luka Jović.

Nakon teškog poraza od Ukrajine, naši reprezentativci su svesni da je pobeda večeras jedini rezultat koji bi ublažio taj poraz.
Utakmica na „Marakani“ igrala se u prvom poluvremenu, u kojem su postignuta sva tri gola. Drugo nam nije donelo nekih većih uzbuđenja, prilika, pa ni promenu rezultata.

Srbija – Litvanija 4:1
datum: 10. jun 2019.
Stadion: Rajko Mitić, Beograd
Sudija: Adrijen Žako
Srbija: Dmitrović – Rukavina, Milenković, Spajić, Kolarov – Tadić, Maksimović, Lukić, Kostić – Jović i Mitrović.
Litvanija: Bartkus – Klimavičijus, Jankauskas, Palijonis – Baravikas, Šimkus, Slivka, Andrijuškevičijus – Novikovas, Černih i Laukžemis.

Sva igra je stala u prvo poluvreme

Orlovi su pred susret sa Litvanijom trenirali u Centru u Staroj Pazovi, svesni da im treba dodatni motiv s obzirom da publike na „Marakani“ nema!

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli BeliOrlovi.rs (@beliorlovi.rs)

Srpski fudbaleri su prvim napadom na ovom susretu krenuli po prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Litvanija, tim po meri ekipe Mladena Krstajića dva puta je bio lak plen za Orlove u Ligi nacija.

Na te susrete, kako kaže selektor Litvanije, svi su zaboravili i odmah na nož dočekali poraz od Ukrajine.
Ipak, u Beogradu Srbija je krenula ofanzivno! U drugom minutu, nakon faula na ivici šesnaesterca, Kolarov je šutnuo, ali pogodio vanjski dio mreže.

Igrao se 13.minut, Srbija je izigrala odbranu gostiju, Luka Jović se našao „oči u oči“ sa Bartkusom, ali je šutao direktno u golmana. Nakon toga usledio je korner, ali bez realizacije za gol!
Ipak, ono što je propustio Jović u 20. minutu je u gol pretvorio Aleksandar Mitrović! Gol koji je vratio nadu i probuduio Orlove da još više krenu u napad na gol protivnika.

Napadala je Srbija, stvarala prilike. Usledila je prečka Jovića i šut s boka Kostića, a onda u 34. minutu – Jović do Tadića, Tadić za Mitrovića koji šalje loptu iza leđa Bartkusa!

2:0, Srbija-Litvanija from Darko Perunicic on Vimeo.

Igrač koji je nedavno postao najskuplji srpski reprezentativac samo minut kasnije upisao prvenac u nacionalnom dresu! Luka Jović je se oslobodio na 20ak metara od gola, okrenuo se u svom stilu i levicom pogodio dalji ugao za 3:0!

Tim rezultatom završena je prva deonica utakmice u kojoj je Mitrović pokazao da je ipak za igru od prvog minuta! U ovom delu Srbija, ili bolje rečeno Jović je mogao do još nekog pogotka, ali nije se dalo dečaku iz Bijeljine!

Napadači Srbije obeležili su susret na stadionu Rajko Mitić

Drugo poluvreme, bez uzbuđenja – gol gostiju iz penala i Adem Ljaljić za kraj

U drugom poluvremenu gosti su par puta uposlili Dmitrovića koji je prvi deo proveo bez potrebe za intervencijama. Ipak, šutevi gostujućih napadaća nisu bila opasnost za srpskog golmana. Sa druge strane, napadači Srbije nastavili su u ritmu prvog poluvremena. Kostić je imao svoje prilike za šut, Tadić takođe, ali promene na semaforu nije bilo. Uspavali su se navijači Srbije kraj malih ekrana… Nekoliko članova litvanske navijačke grupe koja je doputovala sa reprezentacijom nije bila dovoljno glasna da probudi svoje igrače u nameri da ugroze Dmitrovića i gol Srbije, pa se nastavila igra bez ideje.

U 69.minutu, umesto kapitera Černiha, u igru je ušao Petravičijus da pokaže šta zna u izvođenju kornera pred golom Dmitrovića. U toj akciji, Aleksandar Mitrović je u nameri da zaštiti lice igrao rukom u kaznenom prostoru i zaradio žuti karton, a Švajcarac dosudio penal za goste. Rutinski, Novikovas je šutnuo u jednu, Dmitrović otišao u drugu stranu za 3:1!

Priliku da zaigra, u timu Srbije dobio je Andrija Živković koji je zamenio Filipa Kostića, a pred kraj susreta na zasluženi odmor otišao je i Dušan Tadić. Umesto njega, u igru je ušao Adem Ljajić.

Od dešavanja na terenu izdvajamo priliku Srbije iz 79. minute kada je nakon dobrog pasa Tadića i Jovića, srpski napadač ponovo pogodio prečku. Još jednu priliku Jović je imao par minuta kasnije kada je prešao odbranu Litvanije, a onda se okliznuo pod prekršajem na ivici kaznenog prostora. Kapiten Srbije izveo je udarac i izborio korner nakon kojeg još jednom nije usledila dobra realizacija.
Da je Marakana bila dostupna za navijače Srbije, sigurno bi se u 88.minutu začuo gromoglasan aplauz za Luku Jovića koji je napustio teren. Umesto njega na teren je utrčao Aleksandar Katai. Do kraja, prilika za Litvaniju u kojoj je još jednom dobro reagovalo Dmitrović! Konačan rezultat i malo uzbuđenja u drugom poluvremenu doneo je Adem Ljajić u sudijskoj nadoknadi – 4:1!

Opšti utisak je dobra igra Srbije u prvom poluvremenu kada su stekli veliku prednost. U drugom su igrali, stvarali prilike, ali bez pritiska jer je pobeda „bila“ već pred njima. Ljajić je završio priču kao i u utakmici Lige nacija protiv istog protivnika!
Zaslužena pobeda Srbije koja se vraća u borbu za plasman na Evropsko prvenstvo iduće godine!

Naredni duel kvalifikacija Srbija igra sa Portugalom, u septembru!