BeliOrlovi.rs > Aleksandar Mitrovic > Srbi u Evropi : Orlovi odlični – Mitrović i Tadić predvodili do pobede
Srpski reprezentativci bili su strelci u susretima šampionata u Engleskoj.

Proteklog vikenda Orlovi su bili uspešni u engleskim šampionatima. Dušan Tadić je dva puta bio strelac, dok je Mitrović još jednom potvrdio da je ljubimac navijača Fulama.

Junak Mitrović

Fulam je u 45. kolu Čempionšipa savladao Sanderlend sa 2:1 i tako ponovo preuzeo drugo mesto koje donosi direktan plasman u Premijer Ligu. Po ko zna koji put, junak tima je bio Aleksandar Mitrović.
U 75. minutu nakon izvedenog slobodnog udarca sa desne strane, Mitrović je sjajno skočio i zatresao mrežu protivnika. Na sreću po tim Slaviše Jokanovića, sudije su previdele da se radi o ofsajdu. Ovim trijumfom Fulam je stekao dva boda više od Kadifa. Poslednje kolo Čempionšipa igra se sledeće nedelje kada će biti poznato ko putuje u Premijer Ligu.
Mitrović smatra da to zaslužuje njegov tim.

Mislim da smo zaslužili da budemo na jednom od prva dva mesta. Ovo je zaista bilo teško takmičenje za nas. Sve ekipe igraju dobro, nikad ne znate šta će se dogoditi. Zato je ova liga najteža. Ali mislim da smo u tim uslovima pokazali igru koja zaslužuje prolaz u Premijer ligu, izjavio je Mitrović.

Ovaj tim ima pobednički mentalitet. Odigrati 23 utakmice za redom bez poraza je velika stvar. Tu pokazujete karakter ekipe, mentalitet… Dokaz da smo tim i da se igrači razumeju i na terenu i van terena. Zaista mislim da je ovo velika stvar što smo uradili ove sezone, zaključio je srpski napadač.

Velike zasluge tom nizu i ličnom uspehu, član „orlova“ pripisuje Slaviši Jokanoviću.

On (Jokanović) mi svakodnevno ukazuje podršku i pokazuje koliko mi veruje. Naravno da to utiče na moju igru, na terenu možete videti da sam zaista pozitivan. Neću reći da sam pun samopouzdanja, ali sam siguran. Volim da igram uz njegove savete.

Orlovi uspešni i u Premijer Ligi

Orlovi igraju i Čempionšip i Premijer Ligu. Ovog vikenda, pomenuti Mitrović je dominirao u Čempionšipu, dok je u Premijer Ligi svoju ulogu odigrao Dušan Tadić.

On je u 36.kolu bio dvostruki strelac, Dušan Tadić je bio dvostruki strelac u pobedi protiv Bormunta 2:1.
Iako je po statističkim podacima Bormunt imao prednost, Tadić se potrudio da na semaforu stoji drugačije.
Prvi gol je delo Lemina koji je loptu poslao pred gol, a Tadić dovršio posao. Gosti su izjednačili u 45.minutu. Ipak, pobedu domaćinu novim golom doneo je srpski reprezentativac. Sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca u 53. minutu postavio je konačan rezultat meča.

Matić slavio protiv Arsenala

U debriju kola, Mančester junajted našeg Nemanje Matića slavio je sa 2:1 protiv Arsenala. Crveni đavoli su dominirali na svom „Teatru snova“, i poveli golom Pogbe u 15. minutu. Uzvatio je tim Arsena Vengera Mihtarijana u 50. minutu. Na isteku regularnog vremena, konačan rezultat postavio je Felaini.