BeliOrlovi.rs > Highlights > Kostić asistirao, Mitrović pogađao : Srbija pobedila Nigeriju 2-0 u Londonu
Reprezentacija Srbije savladala je selekciju Nigerije u Londonu u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo – 2:0 (0:0).

Orlovi’ su odigrali veoma dobar meč i potpuno zasluženo savladali ‘Super Orlove’, što se može ispostaviti veoma važnim pred Mundijal na leto, posebno posle poraza od Maroka prošlog petka u Torinu (2:0).

Oba pogotka za ekipu Mladena Krstajića postigao je Aleksandar Mitrović, u 68. i u 81. minutu, posle odličnih asistencija Filipa Kostića.

Za razliku od duela sa Marokancima, ali i u nešto drugačijem, standardnijem sastavu, Srbija je krenula ofanzivno od samog starta, kontrolisala je posed i zaista delovala kao tim, pa je već u uvodnim minutima počela i da ređa šanse.

Prvi je zapretio igrač meča Mitrović, snažnim udarcem sa ivice kaznenog posle osam minuta igre, ali je talentovani golman afričkog sastava Fransis Uzoho pokazao da je raspoložen.

Nastavila se igra u istom, visokom ritmu – Nigerijci uzvraćaju preko Viktora Mozesa, Vladimir Stojković se ističe odličnom intervencijom, a već u sledećem napadu ponovo Mitar, sada zbog neodlučnosti, ne uspeva da kruniše maestralno dodavanje Dušana Tadića ‘štiklom’ iza leđa.

Centarforu Fulama se veliki napor isplatio u 14. minutu, kada je uspeo da se izbori sa čuvarom i glavom poštalje loptu preko linije, ali to nije video Kreg Poson, odnosno njegov pomoćnik, pa Srbiji nije priznat čist gol.

Do odlaska na odmor, najbolju priliku u prvom delu meča za ‘Orlove’ propušta Tadić, posle centaršuta Antonija Rukavine, kada se još jednom ističe dvadesetogodišnji Uzoho.

S druge strane, daleko bolje prilike u finišu imali su Nigerijci, ali oba puta posle velikih propusta našeg tima. Najpre je kapiten Aleksandar Kolarov u poslednji čas sprečio Aleksa Ivobija da, najverovatnije, zakuca loptu u mrežu sa peterca, dok Rukavina ‘čisti’ situaciju na nekoliko metara od linije posle neopreznog faula Branislava Ivanovića.

Nije Krstajić ništa menjao na poluvremenu, a nije bilo promene ni u pristupu Srbije. Sada je Filip Kostić prednjačio u atacima, ali smo na vodeći gol ipak morali da sačekamo do 68. minuta.

Neverovatno uporni i agilni MItrović uspeo je da se izbori za loptu na ivici šesnaesterca, pored dvojice čuvara, i doturi je do Kostića na stranu, ovaj mu je odmah vratio na peterac, a Aleksandar lepim volej udarcem zatresao mrežu za slavlje srpske dijaspore u Londonu.

Pored napadačkog mentaliteta i tečne igre na polovini rivala, ono što može da raduje jeste i činjenica da smo nastavili da kontrolišemo dešavanja na terenu i pošto smo poveli, nešto što bi svakako uvek trebalo da radimo, a kao produkt svega došla je još jedna odlična akcija i potvrda zasluženog trijumfa.

Međutim, neposredno pre nego što je postavljen konačan rezultat, po ko zna koji put, neopreznost i ‘jeftina’ greška mogli su da nas koštaju pobede.

Loše su bili postavljeni naši igrači, Ivanović nije uspeo da se izbori sa Odeonom Igalom, što je ovaj umalo iskoristio da gotovo sa zemlje donese izjednačenje, ali lopta kači našeg čuvara mreže i nekako odlazi preko prečke.

Kazna je stigla u 81. minutu, posle divne akcije u četiri poteza. Aleksandar Kolarov je izveo aut, Tadić sačuvao loptu i prosledio je do zahuhtalog Kostića koji je u pravi čas ‘zavrće’ ka penalu – gde natrčava Mitrović i rutinski pogađa mrežu za tačku na londonskom ‘Hajvu’.

Stadion: Hajv, London

Kapacitet: 5.176

Glavni arbitar: Kreg Poson (Engleska)

Sastavi:

Srbija (4-2-3-1): Stojković – Rukavina, Ivanović, Nastasić, Kolarov – Milivojević, Matić (od 65′ Grujić) – Tadić (od 90′ Ne. Maksimović), Ljajić, Kostić (od 88′ Gaćinović) – Mitrović

Nigerija (4-3-3): Uzoho – Ebuehi, Ekong, Ajdovu, Avazijem – Ndidi, Obi, Ivobi (od 88′ Oluvafemi) – Onazi (od 77′ Ogočukvu) , Mozes (od 46′ Igalo), Musa