BeliOrlovi.rs > Liga Šampiona > LŠ: Lako je Liverpulu kad ima Salaha! Može li Roma do novog preokreta?
Večeras je na programu bila prva utakmica polufinala Lige šampiona. Naš Aleksandar Kolarov sa Romom je gostovao na Enfildu kod Liverpula i zabeležio težak poraz u utakmici u kojoj je Muhamed Salah postao glavna zvezda Lige šampiona.

Roma se trudila, tražila priliku, ali na terenu se videla razigrana ekipa Jirgena Klopa željna pobede i povratka na stare staze slave! Ili bolje rečeno, Roma je protiv sebe imala svog bivšeg igrača – Mohameda Salaha!

The Liverpool Offside

Egipćanin koji je dobio skoro milion glasova na predsjedničkim izborima u Egiptu(a da nije bio kandidat), večeras je još jednom nagovestio da bi upravo ON mogao poslati Ronalda i Mesija u zaborav!

Mohamed Salah obeležio je ovu utakmice! U prvom poluvremenu je pogađao, u drugom asistirao!

I poluvreme

Roma je sjajno otvorila utakmicu! Prvih 20 minita su bili dobar protivnik, postavili visoku igru, čak se može reći da su dominirali u tom periodu, Kolarov je šutem pogodio prečku i to je bilo to!
Nakon par propuštenih prilika koje su podigle Enfild, igrači su ubacili u par brzina više i za 15 minuta golovima Muhameda Salaha došli do visokih 2:0!

Mane je u 28. minutu doveo domaći tim u vođstvo, ali je gol poništen zbog ofsajda!
Sudija Brih je dozvolio igru sa lakim faulovima, tako je bilo i pre prvog gola Salaha. Njegovi saigrači su pokosili protivničke igrače na centru, ali lopta je stigla do ivice šesnaesterca odakle ju je, hiruški preciznim šutem Salah poslao u gol i skinuo paučinu s tog gornjeg levog ugla gola Rome!

Roma je pokušala, ali bezidejno da uputi šut ka golu Liverpula! Dok su se igrači Vučice bavili napadom, odbrana je ostala u drugom planu..
Van Dajk je ispucao loptu nakon napada Rome, Firmino je zadržao, izbacio Salaha u prvi plan, a ovaj na majstorski uspeo da prebaci loptu preko golmana Rome i postavi rezultat prvog dela 2:0!
Ne treba napominjati da je Enfild eksplodirao, a Salah još jednom preskočio slavlje iz poštovanja prema bivšem klubu!

II poluvreme

Bez promena u ritmu u nastavku utakmice! Roma je stvarala prilike, a Liverpul pogađao! Prvi put u 56. minutu! Još jednom su igrači Liverpula izigrali odbranu gostiju! Ovog puta Salah je(iz ofsajda) prosledio loptu Akejsander-Arnolda za Manea koji po drugi put na meču šalje loptu iza leđa Alisona – 3:0!

Srpski kapiten Aleksandar Kolarov je u idućem napadu svog tima stvorio sjajnu priliku, ali je Šike propustio konačnu realizaciju!

I novi šok za „Vučicu“ usledio je u 62.minutu, a u glavnoj ulozi još jednom Salah! Ovog puta je prošao po desnoj strani pored Žezusa, prosledio loptu na suprotan deo terena za Firmina koji posle odlične igre dolazi do gola! Isti igrač je pogodio sedam minuta kasnije za 5:0!
Brazilac je, nakon kornera, bio najviši u skoku i „bez problema“ doneo nove suze Totiju koji je sa tribina Enfilda posmatrao svoj tim!

Roma je u tim trenucima izgledala bezidejno, kao da je posle onih uvodnih 20 minuta na teren izašao neki drugi tim… Činilo se da igrači nisu svesni značaja utakmice i da su podigli belu zastavu čekajući posljednji zvižduk Briha.
Klop se odlučio da 15ak minuta pre kraja izvede Salaha iz igre kako bi mu se navijači poklonili i zahvalili na sjajnoj večeri! Ni slutio nije da će, izlaskom Mohameda Salaha i njegova ekipa stati!

Na isteku 80.minute Najngolan je poslao dugu loptu, koja je pala pravo Džeku na nogu, a „BH Dijamant“ fantastično reaguje i smanjuje prednost na 5:1!

Italijani su ove sezone već pokazali da predaja ipak nije njihova opcija, pa su posle datog gola krenuli u ofanzivu, te pet minuta pre kraja „naterali“ Milnera da odigra rukom u kaznenom prostoru što je Brih kaznio dosuđenim penalom. Peroti je bio siguran sa bele tačke za konačnih 5:2 pred okršaj na Olimpiku!

Liverpul je u sjajnoj poziciji na putu za finale! Ipak, pred svojim navijačima i Roma će tražiti priliku da, uz ova dva gola nadoknadi prednost Redsa i posle novog preokreta obezbedi kartu za Kijev!

Liverpul – Roma 5:2

(Salah 36, 45+1, Mane 56, Firmino 61, 69 – Džeko 81, Peroti 85penal)
LIVERPUL: Karijus – Robertson, Van Dajk, Lovren, Aleksander-Arnold – Milner, Henderson, Oks (od 17. Vajnaldum) – Mane, Salah (od 74. Ings) i Firmino.

ROMA: Alison – Facio, Manolas, Žesus (od 67. Peroti) – Kolarov, Strotman, De Rosi (od 67. Gonalon), Florenci – Najngola, Under (od 46. Šik) i Džeko.

Sudija: Feliks Brih (Nemačka)