BeliOrlovi.rs > Highlights > Impresivna najava : Pet golova Srbije, het-trik Mitrovića! (Video)
Fudbaleri Srbije na impresivan način su najavili Svetsko prvenstvo – pobedom nad Bolivijom od 5:1!

„Orlovi“ su odigrali impresivnih prvih 45 minuta na Merkur Areni u Gracu tokom kojih su postigli četiri pogotka.

Tim Mladena Krstajića je delovao izuzetno motivisano, od početka su naši momci krenuli agresivno ka golu Bolivije, a tečne akcije su omogućile nizanje šansi iz napada u napad.

Aleksandar Mitrovic (4 min) GOOOOL (1:0)

Srbija je povela već u petom minutu golom Aleksandra Mitrovića glavom, posle kornera koji je izveo Adem Ljajić.

Adem Ljajic (18 min) GOOOOL (2:0)

Mitrović je do kraja susreta još dva puta zatresao mrežu, pa je tako het-trikom poslao jasnu poruku rivalima.

Odličan je bio i Ljajić koji je „namestio“ Mitroviću i drugi gol za 3:0 u 23. minutu, dok je u međuremenu i sam zatresao mrežu nakon sjajne kombinacije Ivanovića i Tadića po desnoj strani.

Aleksandar Mitrovic (22 min) GOOOOL (3:0)

Branislav Ivanovic (41 min) GOOOOL (4:0)

Upravo je ovaj tandem bio osovina sjajne igre Srbije na ovom meču, konstantno su probijali po desnom boku i mučili odbranu Bolivije.

Krajem prvog poluvremena ta igra krunisana je golom Ivanovića, koji je dočekao loptu posle neuspešnih „makazica“ Mitrovića i volej udarcem je zakucao u gol.

U drugom delu Krstajić je napravio nekoliko izmena, na poluvremenu je u svlačionici ostavio na klupi Matića, uveo je Milivojevića, a kasnije su zaigrali još Grujić i Rukavina, umesto Milinković-Savića i Tošića, pa je tako Ivanović zaigrao i na mestu štopera.

To je sve dovelo do pada tempa u igri Srbije, a Bolivija početkom drugog poluvremena koristi prvu dekoncentraciju, te nakon kontranapada Kampos vara Tadića i Stojkovića i smanjuje na 4:1.

Međutim, „Orlovi“ su brzo uspostavili novu dominaciju, počeli opet da redaju šanse, golman Anes je sprečio Tadića da u nekoliko navrata zatrese mrežu, ali nije imao rešenje za Mitrovića koji 20 minuta pre kraja sjajnim udarcem stiže do het-trika.

Aleksandar Mitrovic (68 min) GOOOOL (5:1)

Do kraja meča Srbija je nastavila da pritiska odbranu Bolivije, odličnu priliku za gol imao je Grujić, ali je sa pet metara šutirao glavom za malo pored gola.

U finišu je sjajno zapretio i Kostić, ali i njegov šut završava pored stative.

Fudbaleri Srbije se posle u subotu uveče vraćaju u Beograd, u nedelju će imati slobodan dan kako bi se oprostili od porodica i prijatelja pred put u Rusiju u ponedeljak ujutru.

Baza „Orlova“ biće mesto Svetlogorsk pored Kalinjingrada, a prvi meč igraju 17. juna protiv Kostarike u Samari.

Pet dana kasnije rival će biti Švajcarska, upravo u Kalinjingradu, a u trećem kolu 27. jula veliki Brazil, u Moskvi.