BeliOrlovi.rs > Highlights > Bleda Srbija : Srbija poražena u Gracu od Čilea
Fudbaleri Srbije poraženi su minimalnim rezultatom (1:0) od Čilea u prvoj prijateljskoj utakmici pred odlazak na Svetsko prvenstvo.

‘Orlovi’ su u Gracu igrali u kombinovanom sastavu i pružili poprilično bledu partiju, pa su Čileanci mogli i ubedljivije da slave, da su imali više koncentracije u završnici, ali i da Vladimir Stojković nije upisao nekoliko izuzetnih odbrana.

Strelac jedinog gola bio je štoper Giljermo Maripan koji je u 88. minutu bio najviši u skoku na drugoj stativi i glavom doneo konačan rezultat.

Tako je naš tim loše započeo finalne pripreme za predstojeći Mundijal u Rusiji, ali će imati popravni kada za pet dana protiv Bolivije bude igrao utakmicu koja će biti generalna proba.

Selektor Mladen Krstajić je, kao što je najavljivao, „promešao karte“ i u startnih 11 uvrstio nekoliko igrača koji nisu imali preveliku minutažu u prošlosti, ali mu se to nije mnogo isplatilo.

Čileanci su od samog starta preuzeli kontrolu i imali veći posed lopte, češće pretivši golmanu Vladimiru Stojkoviću. U ne baš sadržajnom prvom poluvremenu treba izdvojiti pokušaje Nemanje Radonjića i Aleksandra Kolarova, dok je na drugoj strani najbolju priliku imao Sagal.

Ofanzivni vezista Čilea očajno je reagovao u situaciji u kojoj je bio usamljen na nekih desetak metara, pa su ‘Orlovi’ uz malo sreće sačuvali 0:0 na poluvremenu.

Drugi deo igre počeo je izmenama kojima je Krstajić pokušao da stekne kontrolu nad mečom, a pošto je Stojković još jednom odlično odbranio, to se i dogodilo.

Nemanja Matić i Dušan Tadić pre svih su uneli mirnoću i kreativnost u igru, Radonjić je još jednom oprobao udarac sa distance, dok je takođe rezervista Sergej Milinković-Savić dobro sarađivao sa Aleksandrom Mitrovićem u špicu.

Međutim, talas dobre igre Srbije trajao je tek nekih desetak minuta, posle čega se Čile oslobodio pritiska i krenuo da ređa stopostotne prilike. Prvo je golman Partizana „skinuo“ lep volej Valdesa, da bi desetak minuta kasnije Enrikes, u kratkom vremenskom roku, promašio dva zicera iz peterca.

U obe situacije bio je neometan i činilo se da se Srbija izvukla, ali je gol morao da padne i dva minuta pre kraja regularnog dela Maripan je na već opisan način doneo trijumf Čileancima.

Krstajić će sigurno biti zabrinut posle ovakve predstave, ali će morati da spremi ekipu za duel sa Bolivijom koja se igra u petak od 18 časova na istom mestu.