BeliOrlovi.rs > Highlights > Sudije unakazile Srbiju : Šaćiri srušio ‘Orlove’ u 90. minutu!
Reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske u meču drugog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji – 2:1 (0:1)!

‘Orlovi’ su sjajno počeli i vodili su već od petog minuta pogotkom Aleksandra MItrovića, da bi se tim rezultatom otišlo i na odmor, ali se sve, nažalost i može se reći nezasuženo, promenilo u drugih 45 minuta.

Najpre je Granit Džaka fenomenalnim udarcem sa gotovo oko 25 metara doneo izjednačenje ‘Sajdžijama’ u 52. minutu, a konačan rezultat susreta postavio je Džerdan Šaćiri u 90.

Ipak, moraju se istaći i dve katastrofalne odluke glavnog arbitara Feliksa Briha, odnosno njegovih pomoćnika, baš u drugom delu igre.

Pre svega ona u 66. minutu kada nije svirao čist penal nad Mitrovićem, koga su posle centaršuta Dušana Tadića obema rukama držali i Stefan Lihtštajner i Fabijan Šar,ali je Nemac odlučio da svira faul u napadu!

Sastavi:

Srbija(4-2-3-1): Stojković – Milenković, Tošić, Ivanović, Kolarov – Milivojević (od 80′ Radonjić), Matić – Milinković-Savić, Kostić (od 64′ Ljajić), Tadić – Mitrović

Švajcarska (4-2-3-1): Zomer – Lihtštajner, Akanđi, Šer, Rodriges – Džaka, Behrami – Šaćiri, Džemaili (od 73′ Embolo), Cuber (od 90+3′ Drmić) – Seferović (od 46′ Gavranović)

Ona druga nije bila kobna, iako je vrlo lako mogla jer nije sviran očigledan ofsajd Mariju Gavranoviću, posle proigravanja Brila Embola na ivici kaznenog, ali je Vladimir Stojković i tada maestralno reagovao.

Međutim, velika želja da postignemo još jedan pogodak i već iz Kalinjingrada obezbedimo prolaz u osminu finala koštao nas je poraza. Ostavili smo previše prostora, čitava polovina bila nam je prazna, Duško Tošić nije uspeo da sustigne Šaćirija – što ovaj rutinski kažnjava za veliko slavlje Švajcaraca i očaj na licima naših momaka.

Naša reprezentacija je ostala na tri boda, Švajcarska ima jedan više, isto koliko i Brazil, koji je u prvom meču dana bio bolji od Kostarike koja je ostala poslednjeplasirana sa nula bodova.

To znači da će Srbija morati da savlada Brazil 27. juna u Moskvi ukoliko želi da se počne tačno dve decenije domogne nokaut faze Mundijala.