BeliOrlovi.rs > Iz navijačkog ugla > Nedelja pobede srpskog fudbala

Možda će se mnogi zapitati zašto nedelja pobede srpskog fudbala? Pa možda se ne čini tako, ali sagledamo li sve što se dešavalo proteklih mesec dana, slobodno možemo reći da je ove nedelje srpski fudal i reprezentativci Srbije pobedili mnogo toga!

Da krenemo redom?

Fudbalska javnost u Srbiji bila je uzdrmana čekajući odluku Disciplinske komisije Uefe o kazni za nerede u Đenovi, povodom utakmice Italija – Srbija.

Kazna je stigla i možemo reći da nije tako stroga kako se očekivalo. Dobili smo novčanu kaznu od 120.000 eura, suspenziju  jedne utakmice igranja pred praznim tribinama i nažalost izgubili smo 3 boda u toj utakmici protiv Italije(za stolom Uefe).

Kazna je poznata, ali se u medijima počelo špekulisati kako će to podneti reprezentativci, koliko će klonuti duhom…

Da se na muci poznaju junaci i da se podignemo kad je najteže, pokazali su naši reprezentativci u svojim klupskim mečevima!

Englesku premijer ligu su ove nedelje definitivno obeležili naši reprezentativci. Tri utakmice – tri gola Orlova.

Milijaš!

Nenad Milijaš je konačno zaigrao u startnih 11 Vulahemptona i to je „odradio“ na najbolji mogući način. U utakmici protiv Mančester sitija, naš reprezentativac je dao gol i tako stavio do znanja Mekartiju da i u narednim mečevima na teren izlazi u prvom, a ne 81. minutu.

Ivanović

Svoju klasu ovaj momak je pokazao u više utakmica koje su plavci odigrali. Juče je sjajnu partiju krunisao golom i tako doneo pobedu svom timu. Londonski tim je gubio sa 1-0,  a onda je stiglo izjednačenje rezultata preko Anelke. Sve je bilo na početku i činilo se da će „plavi“ i pored velikog broja šansi ostati na remiju. Da tako ne bude, potrudio se naš Bane Ivanović, koji je na centaršut Žirkova, skočio i glavom poslao loptu u mrežu Roversa. Nakon ove, ali i svih prethodnih, verovatno će se špekulacije o povećanju Ivanovićeve plate i ostvariti.

Vidić

Šta reći o Vidiću, a da već nije rečeno? Teško je, zaista… Sa 29 godina, prvi je Srbin koji je kapiten jednog engleskog, evropskog fudbalskog velikana kakav je Mančester Junajted.

Još jedan gol u dresu „crvenih đavola“ postigao je u subotnjoj utakmici protiv Totenhema. Vidić je na centaršut Nanija skočio iznad svih i u svom stilu zatresao mrežu „pevaca“  u 31. minutu. Rezultat je na 2-0 za Mančester, povisio Nani u 84. minutu.

Sulejmani

Ovaj 21-godišnjak često obraduje navijače Ajaksa svojim sjajnim asistencijama i golovima. Tako je bilo i ove nedelje u utakmici protiv Heraklesa. Ajaks je slavio sa 4:1 u gostima, a poslednji gol je postigao upravo Miralem Sulejmani. Njegov tim je sada drugi na tabeli sa  27  bodova, koliko ima i PSV, iza Tventea.

Ovi sjajni momci su pokazali da su odlični i psihološki stabilni igrači koji mogu da podnesu sve brige. Sigurno je da će tu svoju snagu i sigurnost preneti i na reprezentativne mečeve i da ćemo i tu ostvariti pobedu.